Strona głównaKonsoleAntypiracki serwis Nintendo zniknął z sieci, nikt nie zauważył

Antypiracki serwis Nintendo zniknął z sieci, nikt nie zauważył

Nintendo po 16 latach aktywności postanowiło zamknąć serwis Nintendo Anti-Piracy. Wygląda na to, że witryna nie była zbyt często odwiedzana, jej zniknięcie z sieci zostało zauważone dopiero po kilku miesiącach.

Witryna Nintendo Anti-Piracay zajmowała się zbieraniem informacji o przypadkach pirackich działań na szkodę Nintendo oraz edukowała o negatywnych skutkach piractwa. Goście witryny mogli także skorzystać z narzędzia do zgłaszania nielegalnego udostępniania gier. Jak jednak widać serwis nie był aż tak popularny, po 16-letniej obecności znikną z sieci, jednak praktycznie nikt tego nie zauważył.

Zobacz: Emulator pierwszego Xboxa uruchomiony na Nintendo Switch

Zobacz:Bardzo dobre wyniki Nintendo. Nowego Switcha nie zobaczymy na E3

Dotychczasowy adres witryny został przekierowany. Zamknięcie serwisu zauważył jeden z użytkowników Twittera i poinformował o tym resztę społeczności. Według przekazanych przez niego informacji, strona została zamknięta 18 lutego. Fakt, że mamy już maj świadczy tylko o popularności serwisu. Wyłączenie witryny nie oznacza, że Nintendo nagle nie będzie ścigało osób udostępniających ROM-y starych gier, firma wymyśli zapewne coś innego.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię