Strona głównaKonsoleBardzo dobre wyniki Nintendo. Nowego Switcha nie zobaczymy na E3

Bardzo dobre wyniki Nintendo. Nowego Switcha nie zobaczymy na E3

Firma Nintendo pochwaliła się bardzo dobrymi wynikami finansowymi za I kwartał 2019 roku. Dowiedzieliśmy się też kiedy zobaczymy, a raczej nie zobaczymy nowego wariantu Switcha.

W ciągu pierwszy trzech miesięcy 2019 roku konsola Nintendo Switch wyprzedziła pod względem sprzedaży Nintendo 64. Legendarna już maszynka do gier rozeszła się w 32,93 mln egzemplarzy, podczas gdy świeżak przekroczył 34,74 mln. Do końca marca 2020 roku Nintendo chce sprzedać kolejnych 18 mln egzemplarzy Switcha.

Zobacz: Nintendo Switch: Aktualizacja 8.0.0 gotowa do pobrania. Wprowadza długo wyczekiwaną funkcję

Najchętniej kupowaną grą na Switcha jest Mario Kart 8 Deluxe, które rozeszło się już w 16,69 mln egzemplarzy. Jak łatwo policzyć, ponad połowa posiadaczy konsoli nabyła tę grę. Mario okupuje szczyt listy najchętniej kupowanych gier na Switcha. Drugi na liście jest Super Mario Oddsey – 14,44 mln, a trzeci Super Smash Bros. Ultimate – 13,81 mln. Startowy tytuł na Switcha, czyli The Legend of Zelda: Breath of the Wild rozszedł się w 12,77 mln egzemplarzy. W sumie sprzedano 187 mln gier na nową konsolę. Podobnie jak w przypadku samych konsol, Nintendo ma też długofalowe plany odnośnie gier. Do końca marca 2020 roku ma zostać sprzedanych kolejnych 125 mln egzemplarzy.

Zobacz:  Tańsze Nintendo Switch zadebiutuje już za 2 miesiące?

Podczas prezentacji wyników finansowych firma odniosła się też do plotek dotyczących premiery konsoli Nintendo Switch Lite. Nikt nie zaprzecza, że takowa powstaje, ale nie zostanie ona zaprezentowana podczas zbliżających się targów E3. Być może to decyzja czysto marketingowa. Póki podstawowy Switch sprzedaje się dobrze, nie ma sensu wprowadzać na rynek jego nowe odmiany.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię