Strona głównaWiadomościHardwareNiska dostępność kart graficznych NVIDII i AMD będzie się utrzymywać przez cały...

Niska dostępność kart graficznych NVIDII i AMD będzie się utrzymywać przez cały pierwszy kwartał 2021

Początek 2021, nie należy do najlepszych dla graczy komputerowych, nowych kart graficznych NVIDII i AMD praktycznie nie ma w sklepach, a jak się pojawiają to ceny są wyjątkowo wysokie.

Kiedy ta sytuacja ulegnie zmianie. Według wszystkich dostępnych nam informacji, pierwszy kwartał będzie nadal obfitował w braki kart graficznych. Największym winowajcą odpowiedzialnym za ten stan jest fabryka TSMC, która nie jest w stanie z odpowiednią szybkością produkować nowe czipy, Nvidia chciała się przed tym problemem obronić, przenosząc swoją produkcję 8 nm czipów do fabryki Samsunga, ale to też nie rozwiązało problemu. Ponieważ problemem okazali się producenci pozostałych komponentów, z których składa się karta graficzna, którzy też nie nadążali z produkcją i dodatkowo byli trapieni przestojami spowodowanymi pandemia.

Dodatkowo graczom w drogę po raz kolejny weszli górnicy, którzy zaczęli kupować nowe karty graficzne w ilościach hurtowych, ponieważ okazały się one wyjątkowo wydajne przy wydobywaniu kryptowalut.

Spodziewamy się i jest to tylko nasza opinia, że rynek kart graficznych nadal będzie cierpiał na braki towaru przez całe pierwsze półrocze. Nasze wnioski opieramy o to, że na targach CES 2021, żaden z producentów nie pokazał znaczących nowości, tylko Nvidia zaprezentowała model RTX 3060, a z wcześniejszych przecieków wiemy, że w przygotowaniu są odświeżone modele już dostępnych kart graficznych NVIDII w tym GeForce RTX 3080 Ti. Skoro teraz ich nie zaprezentowali, to oznacza, że po prostu nie są w stanie wyprodukować ich odpowiedniej liczby. Mamy nadzieję, że drugie półrocze okaże się łaskawsze dla graczy i będą oni mogli w końcu zakupić nowe karty graficzne w w miarę normalnych cenach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię