Strona głównaGryAktualnościNobuo Uematsu prawdopodobnie kończy karierę kompozytora

Nobuo Uematsu prawdopodobnie kończy karierę kompozytora

Nobuo Uematsu, legenda muzyki w grach, kompozytor m.in. do serii Final Fantasy, być może pracuje właśnie nad ostatnim soundtrackiem w swojej karierze.

Tak przynajmniej wynika ze słów jego wieloletniego współpracownika i twórcy serii Final Fantasy, Hironobu Sakaguchiego. Zdaniem Sakaguchiego, Uematsu stwierdził, że soundtrack, nad którym aktualnie pracuje – do gry Fantasian – może być jego ostatnim.

Nobuo Uematsu

Nobuo Uematsu to twórca muzyki między innymi do Chrono Trigger, Lost Odyssey i The Last Story. Ostatnio przyczynił się także do utworów na ścieżce dźwiękowej do Final Fantasy 7 Remake. Koniec kariery kompozytora zapewne związany jest z jego problemami ze zdrowiem – przez nie, nie było nawet pewnym czy będzie pracował przy FF7 Remake i Fantasian. Na szczęście jednak przyczynił się do obu gier, dzięki czemu w Fantasian możemy usłyszeć aż 60 jego utworów, w wykonaniu orkiestrowym. Jak stwierdził Sakaguchi, w ścieżce dźwiękowej do tej gry słychać każdy kawałek serca i duszy kompozytora.

Sakaguchi zaznaczył jednak, że jakkolwiek kompozytor nie będzie już pracował nad pełnymi ścieżkami dźwiękowymi, to czasem jednak być może usłyszymy jego pojedyncze dzieła w jakichś grach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

  1. Ostatnia linijka: „w jakichś grach”, nie „jakiś”. Jak się pisze artykuły, to pasowałoby język polski znać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię