Strona głównaKonsoleGoogle Stadia - Microsoft testuje dostępność usługi na Xboxach

Google Stadia – Microsoft testuje dostępność usługi na Xboxach

Google Stadia od teraz może być uruchamiana na Xboxach – Microsoft prowadzi publiczne testy nowej przeglądarki, która ma to umożliwiać.

Testerzy Xboxa w kanale Alpha Skip-Ahead mają dostęp do zaktualizowanej przeglądarki Edge. Dzięki usprawnionej kompatybilności z silnikiem Chromium, przeglądarka ma uruchamiać usługę streamingową Google Stadia i pozwoli użytkownikom Xboxa na dostęp od ich bibliotek gier w chmurze.

Google Stadia

Przeglądarka ma nawet w przyszłości pozwalać na streamowanie gier na ich konsole za pośrednictwem własnej usługi Microsoftu – xCloud. Można się tego spodziewać w momencie, gdy usługa ta otrzyma ogólnodostępne wsparcie dla przeglądarek. Nowy Edge ma także ułatwić współpracę z usługami takimi jak Skype czy Discord.

Zobacz: Google Stadia w Polsce, przetestowaliśmy jak sprawuje się granie w chmurze

Już wcześniej Microsoft zapowiadał, że uruchomi dostęp do Xbox Game Pass Ultimate w chmurze dla PC i urządzeń z iOS. Ten ruch zaplanowano na wiosnę 2021. Aktualnie granie w chmurze jest dostępne dla urządzeń z Androidem. W dalszej kolejności planowane jest także streamowanie gier z Game Passa na konsole.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię