Strona głównaWiadomościHardwareNowa karta graficzna AMD Vega 20 przetestowana w Final Fantasy XV?

Nowa karta graficzna AMD Vega 20 przetestowana w Final Fantasy XV?

Wygląda na to, że karta graficzna AMD Vega 20 została przetestowana w benchmarku zaszytym w grze Final Fantasy XV. Co prawda jest to prawdopodobnie wersja inżynierska, która może nie mieć dobrze zoptymalizowanych sterowników, ale wydajność raczej nie zachwyca.

W benchmarku Final Fantasy XV została przetestowana karta graficzna oznaczona jako ID 66AF:C1. Najprawdopodobniej jest to konstrukcja oparta na układzie Vega 20. Póki co nie wiadomo, czy jest to model dedykowany graczom, ale równie dobrze może to być karta z serii Radeon Instinct lub Pro. Nie zmienia to faktu, że daje to wgląd na możliwości danego układu. A to nie są najlepsze.

Zobacz także: Arcturus to kolejna generacja kart graficznych AMD

Co prawda Final Fantasy XV nie jest szczególnie przyjazne dla kart graficznych AMD, faworyzując modele Nvidii, ale i tak wyniki są raczej rozczarowujące. Konstrukcja okazuje się słabsza od GeForce’a GTX 1080. To zaskakujące, biorąc pod uwagę, że rdzeń graficzny został zbudowanych z wykorzystaniem procesu technologicznego 7 nm. Jednak może być kilka sensownych wyjaśnień dlaczego tak się stało. Po pierwsze, jest to wersja inżynieryjna, więc może mnie obniżone taktowania. Po drugie, sterowniki mogą nie być odpowiednio zoptymalizowane. No i wreszcie sam benchmark, który faworyzuje konkurencję.

Zobacz także: AMD ogłasza wyniki finansowe i traci prawie 1/3 wartości

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię