Strona głównaWiadomościHardwareAMD ogłasza wyniki finansowe i traci prawie 1/3 wartości

AMD ogłasza wyniki finansowe i traci prawie 1/3 wartości

AMD podało do wiadomości najnowsze wyniki finansowe. Chociaż są dobre, bo firma poprawiła się o 4% rok do roku, to cena akcji na giełdzie poszybowała w dół. W pewnym momencie firma traciła prawie 1/3 swojej wartości.

Wyniki finansowe AMD nie są złe. W ciągu roku Czerwoni poprawili się o 4%, co należy uznać za sukces. Co w takim razie tak negatywnie wpłynęło na wartość firmy na giełdzie? Karty graficzne. AMD po raz kolejny miało problemy ze sprzedażą w tym segmencie komputerowego świata. Zmniejszone zainteresowanie ze strony górników mocno odbiło się na firmie. Sytuację tak naprawdę ratują procesory z architekturą Ryzen, które są odpowiedzialne za 70% wpływów. Karty graficzne to zaledwie 30%.

Początkowo AMD straciło tylko 9% wartości na giełdzie, ale kolejnego dnia akcje poleciały w sumie o 28%. Teraz firma mocno się odbiła, ale to sygnał, że inwestorzy nie są zadowoleni z wyników i dalszych prognoz.

Zobacz także: Rynek zalewają fałszywe karty graficzne. Nie sposób je rozpoznać

Ale czy jest się czemu dziwić? W tym roku, który powoli zbliża się ku końcowi, AMD nie zaprezentowało ani jednej nowej karty graficzne. Nic. Null. Nada. W tym samym czasie konkurencja wprowadziła na rynek całkowicie nową generację GeForce’ów z architekturą Turing. Oceny co do kart są mieszane, ale przynajmniej coś się u Zielonych dzieje. AMD nie robi nic. Co prawda mówi się w ostatnim czasie o premierze Radeona RX 590, ale jeśli to ma być karta ratująca Czerwonych, to lepiej już się poddać.

Pozostaje mieć nadzieję, że wiele zmieni się na początku 2019 roku. Wtedy powinniśmy poznać nowe karty graficzne AMD Navi, które – według plotek – mają cechować się sporą wydajnością. Oby tak było, bo w 2020 roku Czerwonym dojdzie kolejny konkurent w postaci Intela.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię