Strona głównaWiadomościHardwareOprogramowanie Clock Tuner for Ryzen (CTR) w styczniu będzie dostępne w wersji...

Oprogramowanie Clock Tuner for Ryzen (CTR) w styczniu będzie dostępne w wersji 2.0

Popularne oprogramowanie do podkręcania procesorów AMD, Clock Tuner for Ryzen od stycznie będzie obsługiwało procesory AMD Ryzen 5000, oraz otrzyma nowy tryb hybrydowego podkręcania procesora.

Najnowszy tryb HYBRID OC ma spowodować, że proces podkręcania procesora ma być wyjątkowo łatwy i przyjemny. W jego skład wchodzą metody ręcznego podkręcania, jak i wszystkie tryby automatyczne. W ramach podkręcania hybrydowego otrzymamy dwa tryby do wyboru: P1, który będzie optymalizował pracę procesora w modułach CCX, oraz P2 tak zwany tryb gracza, gdzie na pierwszym miejscu będzie stawiana częstotliwość pracy rdzeni.

Drugą nowością, jest nowy system monitorowania procesora, który nie będzie wymagał zainstalowania oprogramowania Ryzen Master, ponieważ CTR 2.0 będzie wykorzystywał swoje sterowniki do minitorowania zachowania procesora. Oprogramowanie będzie w stanie mierzyć parametry procesora co 1 ms, jeśli procesor jest w stanie spoczynku i co 7 ms, w trakcie obciążenia.

Dodatkowo od teraz wiemy, jak będzie przebiegał rozwój oprogramowania, ponieważ po raz pierwszy deweloper zaprezentował mapę rozwoju, dla tego oprogramowania.

Clock Tuner for Ryzen 2.0 będzie dostępny do ściagnięcia pod koniec stycznia 2021. Wcześniejszy dostęp do aplikacji będą mieć osoby wspierające projekt na patronite oraz partnerzy i testerzy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię