Strona głównaWiadomościHardwareNowa generacja kart graficznych Nvidia już w pierwszej połowie 2020 roku?

Nowa generacja kart graficznych Nvidia już w pierwszej połowie 2020 roku?

Prawdopodobnie już w pierwszej połowie 2020 roku na sklepowych półkach zagoszczą nowe karty graficzne Nvidia Ampere. Tak wynika z najnowszych pogłosek. Czego możemy się spodziewać?

Informacje o nowej generacji kart graficznych w 2020 roku przekazał serwis igor’s Lab. Według ich wiedzy nowe modele zostaną zaprezentowane i wprowadzone do sprzedaży w pierwszej połowie przyszłego roku. W pierwszej kolejności zastąpią one konstrukcje z najwyższej półki, w tym RTX 2080 Ti oraz RTX 2080 Super.

Zobacz: Karty graficzne RTX usuną tło z kamerki na żywo i to bez greenscreena

Czego jeszcze możemy się spodziewać po nowej generacji o nazwie Ampere? Przede wszystkim wyższej wydajności, mniejszego zużycia energii i nowych rozwiązań technologicznych. Część z tego uda się osiągnąć między innymi dzięki przejściu na litografię 7 nm, która zastąpi aktualnie używane przez Nvidię 12 nm. Już samo to pozwoli na 50-procentowe zwiększenie gęstości tranzystorów. W porównaniu z poprzednią generacją różnica powinna być ogromna.

Zobacz: Nvidia pracuje nad kartą graficzną GeForce GTX 1660 Super?

Pytanie brzmi – kto wyprodukuje rdzenie graficzne? W ostatnich miesiącach TSMC ma problemy z dostarczaniem na czas wszystkich zamówionych produktów w litografii 7 nm. Dlatego od pewnego czasu spekuluje się, że Samsung przejmie zamówienie od Nvidii.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię