Strona głównaWiadomościHardwareNvidia pracuje nad kartą graficzną GeForce GTX 1660 Super?

Nvidia pracuje nad kartą graficzną GeForce GTX 1660 Super?

Na rynku kart graficznych już panuje spory ścisk, a wygląda na to, że wkrótce stanie się on jeszcze większy. Według plotek Nvidia szykuje nowy model GeForce GTX 1660 Super, który ma być odpowiedzią na nadchodzące karty AMD Navi 14.

AMD w ostatnich miesiącach radzi sobie naprawdę nieźle. Czerwoni nie tylko stworzyli świetne procesory z serii Ryzen, ale coraz lepiej poczynają sobie na rynku kart graficznych. Na tyle dobrze, że nawet sprzedają już więcej konstrukcji niż Nvidia. Dlatego też zielony konkurent musi reagować, często nawet na plotki i modele, które jeszcze nie zadebiutowały.

Nvidia GeForce GTX 1660 Super

Dlatego też Nvidia ma szykować nową kartę graficzną GeForce GTX 1660 Super. Ma to być odpowiedź na nadchodzące modele AMD Navi 14, które mają być skierowane do mniej wymagających użytkowników. Według plotek GTX 1660 Super ma mieć ten sam rdzeń graficzny co normalny GTX 1660, czyli TU116-300 z 1408 jednostkami CUDA. Za to Zieloni mają zaoferować kartę z 6 GB pamięci GDDR6 14 Gb/s, które byłyby znaczącym usprawnieniem w porównaniu z GDDR5 8 Gb/s.

Zobacz: Wiemy, kto wyprodukuje nowe karty graficzne Nvidii w 7 nm

Ważne w tej historii jest też to, że GTX 1660 Super nie ma zastąpić żadnego innego modelu. W sprzedaży nadal mają być dostępne zarówno GTX 1660, jak i GTX 1660 Ti.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię