Strona głównaWiadomościOprogramowanieKarty graficzne RTX usuną tło z kamerki na żywo i to bez...

Karty graficzne RTX usuną tło z kamerki na żywo i to bez greenscreena

Wiele osób marzy o karierze streamera. Do tego najważniejszą są osobowość i umiejętności grania, ale nie można też zapominać o kwestiach technicznych. Dźwięk i obraz są równie ważne. Wiele osób inwestuje np. w greenscreena, ale z nowym oprogramowaniem Nvidii nie będzie on dłużej potrzebny.

Greenscreen to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród streamerów. Pozwala zaoszczędzić trochę miejsca na ekranie i po prostu dobrze wygląda. Jednak potrzeba do tego połaci zielonego materiału, najlepiej na odpowiednim stelażu. Nie każdy ma na to pieniądze lub miejsce. Tutaj z pomocą przychodzi Nvidia z nowym oprogramowanie o nazwie RTX Broadcast Engine.

Zobacz: W październiku ma zadebiutować nowa karta graficzna Nvidia GeForce

Nvidia RTX Broadcast Engine – nowy program dla streamerów

RTX Broadcast Engine to nowe oprogramowanie, które skierowane jest do streamerów. Pozwala ona na transmitowanie na najpopularniejszych serwisach. Zieloni zapewniają, że aplikacja ma do zaoferowania kilka ciekawych rozwiązań, ale szczególnie wyróżnia się możliwość usuwania tła kamery, czyli RTX Greenscreen. Nie ma znaczenia, co znajduje się za nami. Dzięki wykorzystaniu rdzeni Tensor w kartach graficznych GeForce RTX oprogramowanie ma rozpoznawać nadającego i oddzielać go od tła. Wszystko to bez użycia jakiegokolwiek greenscreena.

Ale na tym nie koniec. Oprogramowanie ma również wykorzystywać rozszerzoną rzeczywistość (np. nakładanie masek na twarz) oraz różne style i filtry. Mam też dobre wiadomości dla wszystkich korzystających z OBS-a. Nvidia współpracuje z Open Broadcaster Software w celu dodania RTX Greenscreen do najpopularniejszej aplikacji do streamowania. Tym samym instalowanie RTX Broadcast Engine nie musi być wymagane.

Zobacz: W przyszłym roku nowa generacja kart graficznych Nvidia w 7 nm

RTX Greenscreen po raz pierwszy zostanie zaprezentowane w trakcie rozpoczynającego się właśnie TwitchConu. Sama premiera ma się odbyć w ciągu kilku najbliższych miesięcy, ale nie znamy szczegółów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię