Strona głównaWiadomościHardwareNvidia Ampere o 50% szybsze przy dwa razy mniejszym zużyciu energii?

Nvidia Ampere o 50% szybsze przy dwa razy mniejszym zużyciu energii?

Nvidia od zawsze doskonale radziła sobie z ujarzmianiem apetytu własnych kart graficznych na prąd. W przypadku kolejnej generacji o nazwie Ampere ma dojść wręcz do zmniejszenia prądożerności nawet o połowę przy 50-procentowym wzroście wydajności.

Karty graficzne Nvidia GeForce niemal od zawsze doskonale radziły sobie w kontekście zużycia energii. Zielonym nie przeszkadzało nawet wykorzystywanie wyższego procesu technologicznego. No bo przecież w tym momencie karty Turing budowane są z wykorzystaniem litografii 12 nm, a pomimo tego i tak radzą sobie lepiej niż konkurencyjne modele Radeon RX 5700 z litografią 7 nm. To tak naprawdę pokazuje, jak dużą przewagę mają Zieloni nad największym rywalem.

Zobacz: Prezes Nvidii twierdzi, że PS5 i Xbox Series X nie mają z topowymi PC-tami

Rzecz w tym, że kolejna generacja karta graficznych – Ampere – to już przejście na 7 nm. To dla Nvidii szansa, aby jeszcze bardziej odskoczyć rywalom i jeśli wierzyć najnowszym plotkom, to tak właśnie będzie. Według serwisu Taipei Times karty graficzne Nvidia Ampere będą aż o 50 procent bardziej wydajne od porównywalnych modeli Turing. jednocześnie ich apetyt na prąd ma być aż dwa razy mniejszy. AMD nie pomoże tutaj nawet spodziewana premiera karty graficznej z układem Navi 21, która – pod względem wydajności – ma dopiero dogonić modele z serii Turing.

Zobacz: Nvidia przemyca tryb renderowania dla kilku kart w najnowszych sterownikach

Jeśli plotki okażą się prawdziwe, to po raz kolejny dojdzie do sytuacji, w której AMD w końcu dogania Nvidię pod względem wydajności, ale Zieloni za chwilę odskakują na kolejne kilometry.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię