Advertisement
Strona głównaGryAktualnościAż 80% pieniędzy wydawanych w grach trafia do tytułów free2play

Aż 80% pieniędzy wydawanych w grach trafia do tytułów free2play

Jeśli zastanawialiście się czy robienie popularnych gier free2play jest opłacalne, to już nie musicie tego robić. Z danych wynika, że do tego typu produkcji trafia aż 80 procent pieniędzy wydawanych w grach cyfrowych.

Raport został opublikowany przez firmę analityczną SuperData. Możemy w nim przeczytać, że najlepiej zarabiającą grą w 2019 roku był Fortnite. Produkcja Epic Games przyniosła aż 1,8 mld dolarów przychodu. Co więcej, aż 80 procent wszystkich wydawanych przez nas pieniędzy w grach trafi do produkcji free2play. Z tego z kolei aż 74 procent do gier mobilnych.

Zobacz: Apple na czwartym miejscu największym firm gamingowych na świecie

Zresztą to właśnie gry mobilne generują w tym momencie największe zyski. SuperData szacuje, że w 2019 roku cały rynek był warto 120 mld dolarów. Ponad połowa, bo aż 64,4 mld dolarów, to właśnie produkcje na telefony i tablety. Na drugim miejscu znajdują się PC-ty z wynikiem na poziomie 29,6 mld dolarów. Konsole osiągnęły zaledwie 15,4 mld dolarów, a platformy streamingowe (Twitch, Mixer, YouTube itd.) 6,5 mld dolarów.

Zobacz: Wiedźmin 3 – kolejny rekord aktywnych graczy

Jeśli chodzi o gry premium, czyli takie, za które początkowo musieliśmy zapłacić, to największe przychody w 2019 roku wygenerowała FIFA 19. Na drugim miejscu znalazło się Call of Duty: Modern Warfare, a na trzecim Grand Theft Auto V. Co ciekawe, czwarta lokata przypadła FIFIE 20. Analitycy SuperData przewidują, że rok 2020 będzie lepszy dla produkcji premium z powodu kilku dużych premier, w tym Cyberpunk 2077 czy też The Las of Us: Part 2.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię