Advertisement
Strona głównaWiadomościOprogramowanieNvidia przemyca tryb renderowania dla kilku kart w najnowszych sterownikach

Nvidia przemyca tryb renderowania dla kilku kart w najnowszych sterownikach

Firma Nvidia po cichu dodała do swoich najnowszych sterowników funkcję, która powinna się przydać szczególnie graczom, którzy mają kilka połączonych ze sobą kart graficznych tej firmy. Tylko dlaczego się do tego nie przyznali?

Chodzi o połączenie w trybie SLI – nie jest to rozwiązanie szczególnie często stosowane, bo wśród kart graficznych tej firmy w zasadzie większość graczy znajdzie coś dla siebie. Nie mają oni po prostu aż takich wymagań, że koniecznym było spinanie kart w trybie SLI. Ale jeśli znajdą się tacy, którzy to zrobili, to jeden z internautów dokonał z ich punktu widzenia całkiem ciekawego odkrycia.

Zobacz: Nvidia i Rockstar po raz kolejny naprawiają Red Dead Redemption 2 na PC

Użytkownik forum 3DCenter znalazł w najnowszych sterownikach Nvidii obsługę tak zwanego renderowania szachownicowego. W skrócie można je opisać jako nieco oszukane podbijanie grafiki do wysokiej rozdzielczości, bez konieczności faktycznego tworzenia grafiki w takiej jakości. Jednak domyślnie funkcja jest wyłączona i trzeba ją aktywować poprzez narzędzie Inspector Profile.

Zdaniem użytkownika, który dokonał odkrycia, funkcja jest wykorzystywana w różnych grach i kompatybilna z DirectX od wersji 10 w górę. Wiele jednak zależy od konkretnego tytułu. Są takie, które przy tej funkcji po prostu przestaną działać. Jeden z podanych przykładów gry, która zyskuje przy renderowaniu szachownicowym na ilości fps-ów, to Chernobylite.

A czy wśród Was są użytkownicy kilku kart graficznych, połączonych w trybie SLI?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię