Strona głównaWiadomościHardwareNVIDIA i AMD toczą zaciętą wojnę cenową. Obaj producenci co kilka dni...

NVIDIA i AMD toczą zaciętą wojnę cenową. Obaj producenci co kilka dni obniżają ceny kart

Sposoby na zdobycie klientów są różne. Jeśli chodzi o hardware, można to zrobić, chwaląc się wydajnością i nowymi technologiami, jak NVIDIA, albo można po prostu pójść na wojnę cenową. Takie podejście zastosowało AMD.

NVIDIA właśnie pochwaliła się swoimi nowymi kartami graficznymi z linii SUPER. Miał to być pstryczek w nos AMD i jego nowych Radeonów RX 5700. Ale wygląda na to, że plan nie do końca się uda. Gdy już zaczęli zyskiwać przewagę, AMD ogłosiło zmianę cen kart opartych o architekturę Navi – chodzi tu o modele RX 5700 i RX 5700 XT. 

Zobacz: AMD Radeon RX 5700 XT przetestowany. Jak wypada w popularnym benchmarku?

Karty AMD wyceniono odpowiednio na 449 dolarów dla wersji XT i 379 dolarów dla wersji “zwykłej”. Oczywiście top firm produkujących karty graficzne nie znosi próżni i stagnacji, Zieloni wypuścili więc kolejną kartę z kategorii SUPER – model RTX 2060, o 50 dolarów tańszy od 5700 XT. W odpowiedzi AMD dokonało więc kolejnej zmiany cen – tym razem na odpowiednio: 399 i 349 dolarów. 

Zobacz: NVIDIA SUPER: wyciekła prawdopodobna specyfikacja nowych kart „zielonych”

Tym samym obie karty kosztują dokładnie tyle samo co modele RTX 2060 i RTX 2060 Super. Jak natomiast wygląda porównanie wydajnościowe każdego z konkurujących ze sobą modeli? Z tym musimy się wstrzymać do oficjalnych testów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

  1. Jak obaj producenci obniżają ceny co kilka dni jak nvidia supery są w cenie niezmiennej od tej, w której zadebiutowały kurwa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię