Strona głównaWiadomościHardwareNVIDIA SUPER: wyciekła prawdopodobna specyfikacja nowych kart "zielonych"

NVIDIA SUPER: wyciekła prawdopodobna specyfikacja nowych kart „zielonych”

Nadal nie wiadomo czym SUPER chce graczy zaskoczyć NVIDIA, ale w Sieci pojawiły się przecieki, sugerujące, że chodzi o linię kart graficznych. Ba, poznaliśmy nawet prawdopodobną ich specyfikację.

Według niepotwierdzonych informacji, NVIDIA szykuje trzy nowe karty graficzne, będące “uzupełnieniem” modeli 2080, 2070 i 2060. Pierwsza z nich ma bazować na GPU TU104, a w nim – 3072 rdzeni CUDA i 8 GB RAM GDDR6. Cena? Mniej więcej taka, jaką obecnie ma RTX 2080. Jeśli chodzi o 2070 SUPER to jej bazą ma być układ TU104-410, w nim 2560 rdzeni CUDA i 8 GB RAM GDDR6. Natomiast “najsłabszy” model 2060 SUPER ma się opierać na GPU TU106-410, z 2176 rdzeniami CUDA oraz tyle samo pamięci co w przypadku poprzedniczek. Nie ma niestety żadnych informacji na temat cen dwóch niższych modeli z nowej rodziny.

Co do nowych kart to wiąże się z nimi jeszcze jedna ciekawostka. Otóż, jedno z chińskich forów podaje informację, że karty NVIDIA SUPER mają się pojawić na rynku w lipcu. Oznacza to, że NVIDIA planuje otwartą wojnę z AMD, które również na lipiec planuje wypuszczenie kart Radeon RX 5700. O ile jednak AMD chce zawalczyć ceną, o tyle NVIDIA prawdopodobnie planuje postawić na potężną wydajność. Jak będzie naprawdę? O tym przekonamy się już niedługo.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię