Strona głównaGryAktualnościApex Legends wyciekł już rok temu, ale nikt tego nie zauważył

Apex Legends wyciekł już rok temu, ale nikt tego nie zauważył

Przy okazji premiery Apex Legends wszyscy byli pod wrażeniem jak Respawn Entertainment i Eletronic Arts udało się utrzymać grę w tajemnicy. Dowiedzieliśmy się o niej dopiero dzień przed oficjalnym debiutem. Ale czy na pewno? Wygląda na to, że nie do końca.

W dzisiejszych czasach utrzymanie jakiegoś projektu w tajemnicy jest ogromnym wyzwaniem. Doskonale wiedzą o tym firmy z sektora nowych technologii, a przede wszystkim producenci sprzętów. Wielokrotnie poznajemy specyfikację i zdjęcia nowych kart graficznych czy smartfonów przed oficjalną premierą. Inaczej było w przypadku Apex Legends. O grze usłyszeliśmy dopiero dzień przed debiutem, co zaimponowało wielu osobom. Teraz okazuje się, że jednak nie obyło się bez przecieków.

Zobacz: Apex Legends – znamy prawdopodobną datę startu pierwszego sezonu

Wygląda na to, że już w marcu 2018 roku wyciekł wczesny projekt mapy do Apex Legends. Zdjęcie zostało opublikowane na Reddicie przez użytkownika o pseudonimie Hitlconic. Post miał tytuł Alleged minimap for rumored Titanfall Battle Royale game, czyli prawdopodobna minimapa do gry Battle Royale w świecie Titanfall. Cały problem polega na tym, że prawie nikt tego nie zauważył. Wpis ma zaledwie 14 komentarzy i większości były one negatywne. Dało się w nich wyczuć, że gracze mają dosyć Battle Royale. Co więcej, sporo osób uznało to za fake, wskazując między innymi na pływające w wodzie Potwory z Loch Ness, które są teraz obecne w grze.

Zobacz: Apex Legends: 355 tys. banów od premiery gry

Wczesny projekt mapy w Apex Legends / fot. Reddit

Co prawda mapa nie wygląda tak samo, jak w finalnej wersji, ale da się zauważyć sporo cech wspólnych, np. bardzo charakterystyczne Skull Town. Widać, że był to wczesny projekt, który w kolejnych miesiącach uległ sporym zmianom i ostatecznie znacząco się rozrósł. Możemy też spekulować, że wyciekł był kontrolowany i miał zwiększyć zainteresowanie grą. Jednak nie spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, więc twórcy zdecydowali się trzymać grę w tajemnicy do samego końca. Jak widać była to bardzo dobra decyzja, bo Apex Legends może pochwalić się już 50 mln graczy. Udało się to osiągnąć w szybszym tempie niż Fortnite’owi.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię