Strona głównaWiadomościHardwareNvidia nowymi sterownikami naprawia część problemów kart RTX 2080 Ti

Nvidia nowymi sterownikami naprawia część problemów kart RTX 2080 Ti

Nvidia wydała nową wersję sterowników do kart graficznych, które mają wyeliminować problem zawieszających się kart graficznych RTX 2080 Ti i wyskakujących BSOD (Blue Screen of Death). To jednak zaledwie kropla w morzu potrzeb.

Karty graficzne GeForce RTX 2080 Ti borykają się z wieloma problemami. Jednym z nich było zawieszanie się gier i wyskakiwanie niebieskiego ekranu śmierci (BSOD – Blue Screen of Death). Nvidia twierdzi, że udało jej się z tym uporać dzięki wprowadzeniu nowej wersji sterowników.

Zobacz także: Karty GeForce RTX 2070 przestają działać nawet już po tygodniu od zakupu

Karty napotykały na takie problemy przede wszystkim w kilku sytuacjach – gdy podłączony był monitor z G-Sync, z wysoką częstotliwością odświeżania lub dana osoba korzystała z więcej niż jednego monitora. Zainstalowanie sterowników oznaczonych jako GeForce 416.81 powinno wyeliminować te problemy. Serwis GamersNexus przeprowadził własne testy i rzeczywiście BSOD przestał występować, ale nadal pojawiały się niechciane artefakty.

Jednocześnie należy dodać, że karty RTX 2080 Ti mają też kilka innych problemów, związanych już typowo ze sprzętem. Ich nowe sterowniki z oczywistych względów nie rozwiążą, więc jeśli Wasze karty nadal nie działają tak, jak powinny, to lepiej skorzystajcie z gwarancji lub prawa do rękojmi.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię