Strona głównaKonsolePlayStation Classic korzysta ze znanego emulatora open source

PlayStation Classic korzysta ze znanego emulatora open source

Premiera PlayStation Classic zbliża się wielkimi krokami. Teraz wyszło na jaw, że w miniaturowej wersji konsoli Sony używa emulatora open source do uruchomienia 20 preinstalowanych gier.

Konsola PlayStation Classic używa emulatora open source PCSX ReARMed, na który zainstalowane zostało 20 wybranych przez Sony gier. PCSX to jeden z najbardziej lubianych przez graczy emulatorów PSX umożliwiający odtwarzanie płyt z konsoli na swoich komputerach.

Zobacz także: Sony w końcu rozwiązuje problem hałasu w PS4 Pro

Niektórzy mogą być z tego powodu mocno rozczarowani, jednak fakt, że Sony używa darmowego emulatora potwierdza tylko, że to oprogramowanie jest dobre. Podobnego zdania jest Frank Cifaldi specjalista od archiwizacji gier, który powiedział:

Zbiorowa wiedza społeczności emulatorów, zawsze będzie przekraczać wiedzę wewnętrzną. Teraz mamy potwierdzenie od ludzi, którzy tworzą PlayStation, że darmowy emulator jest wystarczająco dobry, aby być oficjalnym.

Cifaldi nie jest zwolennikiem PlayStation Classic ani emulatora, jako takiego, ale twierdzi, że wykorzystanie przez Sony emulatora daje PCSX wielki kredyt zaufania. Sony nie sprzedawałoby swoim klientom, czegoś co nie zostało sprawdzone.

Zobacz także: N64 Classic zostanie zaprezentowane jeszcze w tym miesiącu

Z jednej strony użytkownicy mogą czuć się oszukani, z drugiej wiedzę tę będzie można wykorzystać do zmodyfikowania konsolki i rozszerzenia biblioteki gier? Tylko czy takie działanie będzie miało sens? Na to każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię