Strona głównaWiadomościHardwareNvidia Super to nowe, odświeżone karty graficzne GeForce RTX

Nvidia Super to nowe, odświeżone karty graficzne GeForce RTX

Kilka dni temu Nvidia zapowiedziała coś „Super”. Do tej pory nie wiemy, co to dokładnie jest. Zabrakło też wyjaśnienia tej kwestii w trakcie targów Computex 2019. Najprawdopodobniej szczegóły poznamy na E3 w Los Angeles, ale już teraz możemy się domyślać, o co chodzi.

Wygląda na to, że Nvidia Super, to po prostu odświeżone karty graficzne GeForce RTX, o których pisaliśmy już jakiś czas temu. Zieloni mają szykować nowe, usprawnione wersje najmocniejszych konstrukcji – RTX 2060, RTX 2070 oraz RTX 2080. Normalnie spodziewalibyśmy się w takiej sytuacji podwyżki cen, ale nie w tym przypadku. Za lepsze modele zapłacimy tyle samo, ile za aktualnie dostępne. Te drugie z kolei mają być nieco tańsze.

Ale na czym ma polegać to usprawnienie? Przede wszystkim karty mają otrzymać szybsze pamięci GDDR6. To przełoży się na lepszą przepustowość, co już samo w sobie powinno dać dodatkową moc. Ale na tym nie koniec. Nvidia – według plotek – planuje też podnieść taktowanie rdzeni graficznych. Takie zmiany mogą finalnie przełożyć się na solidny wzrost wydajności. Jednak trudno wyrokować przed rzeczywistymi testami.

Zobacz: Quake II z ray tracingiem będzie dostępny za darmo

Nvidia chce w ten sposób nie tylko zachęcić niezdecydowanych do zakupu kart graficznych, ale też odpowiada na plany AMD. Czerwoni mają wkrótce zaprezentować nowe karty graficzne z architekturą Navi. Według plotek jeden z modeli ma oferować wydajność RTX 2070 w dużo niższej cenie, co mogłoby być sporym zagrożeniem dla Nvidii. Odświeżenie kart ma być reakcją na poczynania konkurencji. Pytanie brzmi – jak będą się nazywać nowe konstrukcje? Na przykład GeForce RTX 2060 Super?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGuru3D
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię