Strona głównaWiadomościHardwareNvidia chce odświeżyć karty graficzne RTX 20. Mają być jeszcze szybsze

Nvidia chce odświeżyć karty graficzne RTX 20. Mają być jeszcze szybsze

Jeśli wierzyć najnowszym plotkom, to Nvidia planuje odświeżyć karty graficzne GeForce RTX 20xx. Decyzja Zielonych podyktowana ma być zbliżającą się premierą modeli AMD Radeon Navi i chęcią jeszcze mocniejszego konkurowania z rywalem.

Plotki pochodzi od RedGamingTech. Według ich źródła, związanego z firmą Nvidia, Zieloni planują w najbliższym czasie odświeżyć serię kart graficznych GeForce RTX 20xx. Co to oznacza w praktyce? Firma zamierza wyposażyć konstrukcje w szybsze pamięci GDDR6, co miałoby bezpośrednie przełożenie na zwiększenie przepustowości i tym samym wydajności.

Zobacz: Jak najszybciej zaktualizuj sterowniki Nvidia GeForce, bo jesteś narażony na atak

Oprócz tego serwis wspomina również o możliwym zwiększeniu taktowania rdzeni graficznych, a być może także zmiana w konfiguracji. Jednak to nie zostało potwierdzone. W tym momencie najbardziej prawdopodobne wydaje się wykorzystanie szybszych kości pamięci, co sam w sobie byłoby już sporą zmianą. Nvidia miała zdecydować się na taki ruch z powodów zbliżającej się premiery architektury AMD Navi, która – również według plotek – ma oferować zbliżoną wydajność do GeForce’ów, ale w niższej cenie.

Zobacz: Jeśli planowałeś zakup karty RTX 2080 lub RTX 2070 to lepiej poczekaj

Nie byłby to pierwszy raz, gdy Zieloni po czasie odświeżają swoje karty graficzne. W poprzedniej generacji to samo spotkało model GeForce GTX 1080, w którym pamięci 10 Gbps zastąpiono modułami 11 Gbps oraz model GTX 1060, w przypadku którego zamiast 8 Gbps dostaliśmy z czasem 9 Gbps. Jednocześnie Nvidia obniżyła ceny wcześniejszych konstrukcji, z wolniejszymi pamięciami. Jeśli powyższe plotki się potwierdzą, to na to samo możemy liczyć w przypadków RTX-ów.

Warto też zaznaczyć, że Samsung ma w swojej ofercie pamięci GDDR6 16 Gbps i to prawdopodobnie one zostałyby wykorzystane przy odświeżaniu najnowszej serii GPU.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię