Strona głównaWiadomościHardwareNvidia Titan RTX trafia do sprzedaży. Przed zakupem napadnij na bank

Nvidia Titan RTX trafia do sprzedaży. Przed zakupem napadnij na bank

Prawdopodobnie najmocniejsza karta graficzna na świecie – Nvidia Titan RTX – właśnie trafiła do sprzedaży. Co prawda nie jest przeznaczona dla graczy, ale i tak wiele osób chciałoby mieć ją w swoim komputerze. Jeśli chcecie, to możecie ją kupić. Warunek jest jeden – musicie być arabskim szejkiem albo rosyjskim oligarchą.

O karcie wiedzieliśmy już wcześniej, gdy trafiła do pierwszych influencerów, czyli znanych YouTuberów i dziennikarzy ze świata nowych technologii. Dla kogo to konstrukcja? Według Nvidii idealnie sprawdzi się w badaniach nad sztuczną inteligencją, w laboratoriach i centrach danych. Z całą pewnością nie powstała do grania, co nie oznacza, że nie jest to możliwe. Producent zapewnia, że jedna taka karta zamienia komputer w superkomputer.

Jeśli chodzi o specyfikację, to Nvidia Titan RTX jest wyposażona w 576 jednostek Tensor i 72 jednostki do ray tracingu. To minimalnie więcej w porównaniu do RTX-a 2080 Ti, który ma odpowiednio 544 i 68 jednostek. Do tego dochodzi 4069 rdzeni CUDA. Specyfikację uzupełniają 24 GB pamięci GDDR6 14 Gbps o przepustowości aż 672 GB/sek. Taktowanie bazowe to 1350 MHz, ale w razie potrzeby może zostać zwiększone do 1770 MHz. Z kolei TDP to 280 W.

I teraz kwestia najważniejsza – ile kosztuje karta graficzna Nvidia Titan RTX? Skromne 2499 dolarów, czyli według aktualnego kursu (3,76 zł) daje nam to kwotę prawie 9500 zł. Tylko w Polsce karta kosztuje aż 11700 zł. A to i tak taniej, niż na początku kosztował Titan V, bo za niego trzeba było zapłacić 2999 dolarów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię