Strona głównaWiadomościHardwareNvidia szykuje mobilne karty GeForce Super. Laptopy będą jeszcze bardziej gamingowe

Nvidia szykuje mobilne karty GeForce Super. Laptopy będą jeszcze bardziej gamingowe

Kilka tygodni temu Nvidia wprowadziła karty graficzne z serii Super, które były odpowiedzią na premierą konkurencyjnych modeli AMD Navi. Teraz to samo czeka układy mobilne. Ulepszone grafiki do laptopów mają zadebiutować w przyszłym roku.

Informację jako pierwszy podał serwis Notebook Check. Według ich informacji do marca 2020 roku mają zadebiutować nowe karty mobilne GeForce RTX w wersji Super. Odświeżenie dotknie trzech modeli z wyższej półki – RTX 2080, RTX 2070 oraz RTX 2070. Oprócz tego mają pojawić się również wersje Super GTX-ów 16xx, w tym GTX 1650 oraz jeszcze jednego, ale póki co nieznanego modelu.

Zobacz: Nvidia ma już nazwę kodową kolejnej generacji kart po Ampere

Wszystkie modele z serii RTX mają otrzymać 8 GB pamięci GDDR6. Tyczy się to również wariantu RTX 2060, który normalnie miał „tylko” 6 GB pamięci. Z kolei konstrukcje z linii RTX 16xx mają mieć po 4 GB pamięci, ale GDDR6 zamiast standardowych GDDR5. To przełoży się na wyższe taktowania i tym samym lepszą przepustowość. Wszystkie karty, zarówno RTX jaki GTX, mają też otrzymać więcej rdzeni CUDA.

Zobacz: Prawdopodobna data premiery kart graficznych Nvidia Ampere RTX 3000

W ten sposób Nvidia szykuje się na premierę nowych kart graficznych AMD, procesorów Ryzen 4000 APU, a także szumnie zapowiadanego wejścia Intela na rynek GPU.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię