Strona głównaWiadomościHardwareNvidia ma już nazwę kodową kolejnej generacji kart po Ampere

Nvidia ma już nazwę kodową kolejnej generacji kart po Ampere

Aktualnie w sklepach dostępne są karty graficzne Nvidii z serii Turing. Po nich zadebiutują modele Ampere. A co dalej? Zieloni mają już nazwę dla kolejnej generacji i będzie to prawdopodobnie Hopper.

Nazwa pochodzi od Grace Hopper – amerykańskiej pionierki w dziedzinie informatyki. Była ona jedną z osób odpowiedzialnych za programowanie maszyny Harvard Mark I. To ona zasłynęła ze spopularyzowania słowa bug, jako błąd w oprogramowaniu. Informacja o właśnie takiej nazwie pochodzi z konta @kopite7kimi na Twitterze, które słynie z ujawniania wielu informacji na temat Nvidii. Co prawda tweet został usunięty, ale w Internecie nic nie ginie.

Na ten moment niewiele wiemy na temat architektury Hopper (a na pewno nic oficjalnego). Póki co wiemy, że w pierwszej połowie 2020 roku powinny zadebiutować karty graficzne Ampere, które mają wprowadzić Nvidię w świat litografii 7 nm. Zieloni mają skupić się przede wszystkim na wyższej wydajności przy ray tracingu i nowej, ulepszonej rasteryzacji.

Z kolei, według plotek, Hopper miałoby wprowadzić MCM, czyli mutli-chip module. Co to oznacza? Zastosowanie kilku rdzeni GPU w jednej karcie graficznej, coś na wzór procesorów, w których mamy kilka jednostek, które komunikują się ze sobą przy pomocy specjalnych szyn.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Source3DCenter
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię