Advertisement
Strona głównaEsportCounter-StrikeOlofmeister robi przerwę od aktywnej gry. Dekay sugeruje zaskakującego zmiennika

Olofmeister robi przerwę od aktywnej gry. Dekay sugeruje zaskakującego zmiennika

FaZe Clan ogłosił niedawno, że Olof „olofmeister” Kajbjer zrezygnował z aktywnej walki w ich barwach. Jako przyczynę przerwy podano zmęczenie grą.

Szwed zdradził, że zdecydował się zrobić sobie przerwę od CS:GO po tym, jak odczuł narastające zmęczenie w ostatnim czasie. Uznał, że potrzebuje czasu by odzyskać motywację. Decyzja idzie w ślad za serią niższych niż spodziewane wyników w ostatnich spotkaniach. Ostatnie 52 mapy to dla Olofmeistera średni rating (stosunek zdobytych fragów do własnych śmierci) 0.90. Większość tych spotkań rozgrywane było w ramach ESL Pro League oraz turnieju kwalifikacyjnego do Majora – Road to Rio.

Zobacz: Puki Style ulubionym sportowcem w plebiscycie TVP Sport

To trzeci raz kiedy Olofmeister rezygnuje z aktywnej gry. Pierwszą długą przerwę spowodowała kontuzja, jeszcze za czasów jego gry we Fnatic. To po niej Szwed zmienił barwy klubowe i pożegnał szwedzką organizację na rzecz międzynarodowego FaZe. Drugi raz miał miejsce w w pierwszej połowie 2018 roku. Wtedy miejsce Olofmeistera zajęli – najpierw Richard „Xizt” Landström, a potem Jorgen „cromen” Robertsen. Tym razem jeszcze nie wiadomo kto zagra w kolejnych spotkaniach FaZe Clan za popularnego i lubianego Szweda. Oby tylko nie okazało się, że tym razem powrotu dla Olofa w barwy FaZe już nie będzie. Choć, gdyby oznaczało to powrót Olofmeistera w barwy Fnatic, wielu fanów zawodnika z pewnością by się ucieszyło.

Aktualizacja: Jak podaje niezawodny w takich kwestiach Jarek Dekay Lewis, Olofmeistera ma zastąpić 16-letni Litwin, Aurimas „Bymas” Pipiras. Co ciekawe, Bymas nie ma na koncie doświadczenia z grą w poważnej organizacji, do tej pory mogliśmy go zobaczyć jedynie w półamatorskich miksach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceHLTV
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię