Strona głównaWiadomościOprogramowanieOneDrive  - Microsoft kończy wsparcie usługi

OneDrive  – Microsoft kończy wsparcie usługi

Zła wiadomość dla użytkowników usługi OneDrive korzystających ze starszych wersji systemu Windows. Microsoft poinformował, że w pierwszej połowie przyszłego roku kończy wsparcie dla usługi.

Ekipa z Redmond poinformowała, że użytkownicy korzystający z OneDrie na systemach Windows 7, 8 oraz 8,1 będą mogli synchronizować pliki tylko do marca przyszłego roku. Zgodnie z wpisem na blogu od 1 marca 2022 na starszych wersjach Windowsa nie będzie już można łączyć się z plikami w chmurze. Usługa będzie dostępna wyłącznie na systemach Windows 10 oraz 11.

Pliki nadal będą dostępna w aplikacji, bez względu na wersję systemu, jednak nie będą automatycznie przesyłane do chmury. Aby uniknąć problemów Microsoft zaleca aktualizację systemu do Windows 10 lub 11.

Co więcej, od 1 stycznia OneDrive traci wsparcie techniczne na starszych Windowsach. Według Microsoftu powodem zmiany jest konieczność skoncentrowania zasobów na nowych technologiach i systemach operacyjnych oraz zapewnienie użytkownikom najbardziej bezpiecznego i aktualnego środowiska pracy.

Zobacz: Mark Zuckerberg zmienia Facebooka na Meta – nowa nazwa, logo i pomysł na siebie

Cykl życia systemu Windows 8 zakończyłem się w 2016 roku. Z kolei dla Windows 7 i 8.1 wsparcie zakończyło się w 2020 roku. Teraz Microsoft planuje zakończenie wsparcie dla Windows 10 do 2025 roku. Wygląda na to, że powoli trzeba myśleć o przesiadce na jedenastkę.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię