Strona głównaGryAktualnościGracze ufundowali grę. Ta teraz trafia tylko do Epic Games Store

Gracze ufundowali grę. Ta teraz trafia tylko do Epic Games Store

Kolejna gra trafi na jakiś czas tylko do sklepu Epic Games Store. Problem polega na tym, że produkcja została sfinansowana przez samych graczy, którzy teraz są wściekli. Kiedy w końcu zakończy się ta wojna?

Twórcy gry Outer Wilds zapowiedzieli, że ich produkcja będzie czasowo dostępna tylko w Epic Games Store. Aktualnie nie powinno to nikogo dziwić. Epic Games ostro walczy ze Steamem i nic nie zapowiada zakopanie topora wojennego. Cały problem polega na tym, że Outer Wilds zostało – poprzez crowdfunding – sfinansowane przez samych graczy, którzy teraz są wściekli na Mobius Digital (deweloper) i Annapurna (wydawca).

– Jeśli gra trafi na Steama dopiero za kilka miesięcy, to będę musiał zażądać zwrotu wpłaconej kwoty – napisał jeden ze wspierających.

Zobacz: Epic Games kupuje twórców Rocket League. Gra zniknie ze Steama?

Inni wspierający napisali, że już nikt nigdy nie wesprze żadnej kampanii, stworzonej przez Mobius Digital. Inni twierdzą, że zostali oszukani, a deweloper jest chciwy i nie dotrzymuje obietnic. Twórcy tłumaczą się, że umowa z Epic Games pozwoliła studiu dalej pracować i w spokoju zajmować się rozwijaniem projektu. Poza tym dzięki nawiązanym umowom gra ma być po prostu lepsza.

– Każde z tych partnerstw (red. z Annapurna, Epic i Xbox) pozwoliło nam na stworzenie lepszej i bardziej dostępnej dla graczy produkcji – napisali twórcy na stronie serwisu crowdfundingowego Fig.

Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Warto pamiętać, że Outer Wilds powstaje już od kilku lat, a na produkcję udało się zebrać 125 tys. dolarów. To zdecydowanie za mało, aby przez wiele miesięcy opłacać pracę wielu osób. Ale czy to tłumaczy czasową dostępność tylko w Epic Games Store? Na to musicie odpowiedzieć sobie sami.

Zobacz: Ghost Recon Breakpoint – bez stałego połączenia z Internetem nie zagrasz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

  1. Platforma to tylko platforma. Gracza nie powinno obchodzić gdzie gra, tylko w co gra. Moim zdaniem kwota poniżej 150 000-200 000 jest o wiele za mała żeby opłacić całe studio. Więc wydaje się logiczne że firma będzie szukała sponsora. Jak to mówi Patryk Rojo Rojewski „Gry łączą, a nie dzielą”. Jedyną przeszkodą dla gracza w tym momencie jest on sam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię