Strona głównaGryAktualnościOvercom: Chory na raka deweloper tworzy grę opowiadającą o walce z nowotworem

Overcom: Chory na raka deweloper tworzy grę opowiadającą o walce z nowotworem

Overcom Studios wydało zwiastun nowej gry, która jest odzwierciedleniem przeżyć oraz trudności, z jakimi zmagał się autor, podczas gdy zdiagnozowano u niego nowotwór. Grając w Overcom gracze doświadczą wyzwań, z jakimi boryka się 19-letni deweloper podczas walki z rakiem.

Overcome to platformówka 2D i zarazem pierwsza gra studia prowadzonego przez Kabira Lala z New Dheli. Jest to niezwykle wymagająca i trudna gra utrzymująca się ponurym klimacie, który zmienia postrzeganie świata. Ścieżka dźwiękowa została dobrana tak, aby jeszcze dobitniej budować nastrój i emocje, jakie władały autorem podczas walki z chorobą.

Zobacz: Waży 320 kg całe dnie spędza nago grając w gry wideo

Zadaniem gracza jest unikanie, blokowanie oraz walka na czterech poziomach, z których każdy różni się od poprzedniego. Każdy z nich będzie wymagał wypracowania zupełnie innej taktyki w walce z przeciwnikami.

Przez całe moje dzieciństwo gry wideo przenosiły mnie do różnych pięknych światów, do których można uciec w ciężkich chwilach. Zawsze czułem się lepiej po zagraniu, więc to medium wydało mi się najbardziej oczywistym sposobem przekazania moich własnych doświadczeń i uczuć.  Jednocześnie pomagało mi to przechodzić przez ciężkie sytuacje. Teraz dziele się swoją własną historią.

Tytuł pomimo ciężkiego klimatu oraz poważnej tematyki powinien przypaść do gustu fanom takich tytułów jak Celeste czy Super Meatboy. Premiera Overcome została zaplanowana na przyszły miesiąc na PC.

Poniżej trailer gry:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię