Strona głównaGryAktualnościPhasmophobia notuje na Steam wyniki lepsze niż preorder Cyberpunka

Phasmophobia notuje na Steam wyniki lepsze niż preorder Cyberpunka

Phasmophobia, czyli jeden z fenomenów Twitcha ostatnich tygodni, notuje rekordy sprzedaży na Steam, bijąc wiele znanych gier.

Niezależnie od tego, czy wyznajecie religię PCMR czy nie, na pewno słyszeliście o Phasmophobii – co-opowym horrorze, stworzonym przez jednego dewelopera. Ta intrygująca gra indie zmusza graczy do współpracy przy badaniach nad serią nawiedzonych domostw. Duchy czyhają w każdym z nich i czekają na sposobność by zabić intruzów.

Phasmophobia

Gra ma na koncie już kilka rekordów, na przykład jest jedną z pięciu najczęściej ogrywanych gier spośród wydanych w tym miesiącu. Teraz pojawił się kolejny świetny wynik – ResetEra podaje, że Phasmophobia utrzymuje się na szczycie listy sprzedaży przez dwa tygodnie bez przerwy.

Zobacz: Phasmophobia – hakerzy straszą streamerów podczas gry

Ujmując to inaczej, gra przebiła tak wielkie tytuły jak niedawno wydany Baldur’s Gate 3, The Outer Worlds oraz Among Us. Ba, ma lepszy wynik nawet od Cyberpunka 2077 w przedsprzedaży. Biorąc pod uwagę, że nad grą pracowała zaledwie jedna osoba, to niesamowite osiągnięcie – nie tylko dla samego twórcy, ale dla sceny indie w ogólności. Jeśli uznamy, że Fall Guys i Among Us to również gry autorstwa studiów niezależnych, można uznać, że podbijają one szturmem scenę gier wieloosobowych.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamerant
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

  1. Nie jest to prawda, ze od 2 tygodni utrzymuje sie na 1 miejscu w globalnych bestsellerach. W ciagu ostatniego tygodnia widzialem Cyberpunka i Outer Worlds na 1 miejscu. Podawanie Resetery jako zrodla, jest rowne cytowaniu osoby z porazeniem mozgowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię