Strona głównaKonsolePhil Spencer osobiście sprawdza gry dla wstecznej kompatybilności Xboxa Series X

Phil Spencer osobiście sprawdza gry dla wstecznej kompatybilności Xboxa Series X

Phil Spencer, który jeszcze niedawno dość zaskakująco wypowiadał się na temat swoich konkurentów z branży konsol, zdradził kilka szczegółów na temat nowej konsoli Microsoftu. Tym razem w kontekście wstecznej kompatybilności.

Spencer już jakiś czas temu przyznał, że ma w domu swój egzemplarz nowego Xboxa i korzysta z niego jako z głównej konsoli. W nowym wywiadzie zdradził w jaki sposób jej konkretnie używa.

Najprostszą odpowiedzią jest testowanie – jego codzienne doświadczenia z konsolą pozwalają mu dzielić się wrażeniami z resztą zespołu, dzięki czemu mogą wprowadzać niezbędne poprawki. Poza tym po raz kolejny podkreślił, jak wielką pracę wykonał zespół pracujący nad urządzeniem – dzięki czemu można już tak naprawdę korzystać z konsoli, mimo, że do sklepowej premiery zostało mnóstwo czasu.

Oprócz codziennego wykorzystywania, Spencer pracuje nad listą gier, które już są (lub powinny być) kompatybilne z nową konsolą. Ma ona odpalać wszystkie gry z Xboxa One, jak również wybrane tytuły Xboxa 360. Tak więc Spencer sprawdza również gry z tych list, czy faktycznie działają tak, jak tego oczekiwali by gracze. Swoją drogą, patrząc na listę gier, w które niedawno grał, można z pewnym stopniem prawdopodobieństwa określić co znajdzie się na wspomnianych listach.

“Póki co sprawdzamy te gry. Konsola jest nadal tworzona, więc czasem się resetuje. Nie wszystkie aktualne gry są całkowicie kompatybilne, dlatego przebijamy się przez listę zatwierdzonych gier. Każdy z mojej listy znajomych widzi w co gram – to naprawdę tona gier każdego tygodnia.”

Phil Spencer zachwalał także poprawioną wydajność konsoli, osiągniętą głównie dzięki nowym podzespołom. Przykładowo, czasy ładowania zostały znacznie skrócone dzięki zastosowaniu dysków SSD. To prosta zmiana, nie wymagająca szczególnej pracy, a przynosząca ogromne korzyści.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię