Strona głównaGryAktualnościPierwsze Dark Souls otrzymują moda mocno odświeżającego rozgrywkę

Pierwsze Dark Souls otrzymują moda mocno odświeżającego rozgrywkę

Dark Souls to jedna z tych gier, które u większości graczy wywołują “Syndrom jeszcze jednego poziomu / lokacji”. Odkrywacie nowe sekrety, wzmacniacie statystyki bohatera, znajdujecie nowe itemy, po czym widzicie na mapie kolejną lokację i musicie ją odwiedzić. I tak krótka partyjka zamienia się w sesję do 4:00 rano.

Jednak wszystko co dobre musi się skończyć. Można co prawda zabrać się za grę jeszcze raz, w trybie Gra+, ale pierwszy raz z Soulsami jest zawsze najlepszy, bo spory problem to to, że przy kolejnym podejściu do gry zbyt mocno pamięta się co się w niej działo za pierwszym razem. Można co prawda odczekać, zrobić sobie po prostu długą przerwę – wtedy wspomnienia będą bardziej zatarte. Ale można też użyć modów.

Zobacz: Capital Wasteland: ekipa wznawia prace i nagra 45 tysięcy linii dialogów

W tym tygodniu oczy fanów serii Dark Souls zwróciły się w kierunku pewnego projektu, nazwanego Daughters of Ash, opisywanego jako Soulsy “wymyślone na nowo i niezwykle rozbudowane”. Twórca modyfikacji, Grimrukh, mówi o niej jako o “wizji czym mogłyby być Dark Souls gdyby FromSoftware dostało dodatkowe pół roku na rozwój zawartości w grze.”

Spory fragment z rozgrywki w nowej modyfikacji możecie zobaczyć na poniższym filmie:

 

Jak mówi jej twórca, w modyfikacji nie uświadczymy nowych assetów, ale poczucie świeżości gra osiąga w inny sposób – przez modyfikację skryptów zdarzeń, danych co do położenia i całej logiki stojącej za grą. Jest przez to bardziej złożone niż oryginalna gra, czego nie da się zauważyć w trakcie jednego “posiedzenia”. Prace nad nią trwały ponad 1000 godzin przy wsparciu całego community zebranego wokół gry.

Zobacz: Seria Dark Souls ma godnego konkurenta – Sekiro: Shadows Die Twice [gameplay]

W skrócie Daughters of Ash zawiera:

  • nowe zdarzenia związane z rozwojem fabuły i zmieniające świat
  • nowych bossów i wrogów
  • nowych NPC i elementy fabuły
  • nowe bronie, przedmioty i mechaniki
  • nowe informacje o świecie gry
  • nowe sekrety

Aby zagrać w modyfikację potrzebujecie podstawkę w wersji Prepare to Die Edition – support dla Dark Souls: Remastered jest planowany na późniejsze miesiące 2019. Sam mod zaś możecie pobrać stąd.

Dajcie znać w komentarzach jakie są Wasze wrażenia z nowej grozgrywki.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię