Strona głównaWiadomościHardwarePierwsze na świecie gogle VR HDR firmy Panasonic

Pierwsze na świecie gogle VR HDR firmy Panasonic

Panasonic zaprezentował prototypowe gogle VR, które wyglądają jak okulary spawalnicze. Jest to również pierwszy zestaw VR wyświetlający obraz w rozdzielczości UHD z obsługą HDR.

Firma Panasonic nie jest raczej kojarzona ze sprzętem VR, stąd niemałe zaskoczenie tym zestawem. Ekipa japońskiego 4Gamer miała okazję przetestować urządzenie na targach CES 2020. Mówiąc w skrócie byli zachwyceni, zwłaszcza jeżeli chodzi o wpływ HDR na obraz w wysokiej rozdzielczości. Według jednego z testerów obraz z efektem HDR jest o wiele lepszy niż na zwykłych monitorach czy telewizorach.

Zobacz: Dell pokazał małą konsolę na wzór Nintendo Switch

Panasonic VR HDR

Dodatkowym atutem jest masa i wygląd sprzętu, prototyp waży 250-300 g, ale Panasonic chce obniżyć masę do 150 g. Jest to zestaw podłączony do komputera przez co nie potrzebuje żadnych urządzeń przetwarzających i umożliwia maksymalne zejście z masy. Minusem zestawu jest brak śledzenia za okularami, co obecnie czyni je okularami z widokiem VR z możliwością zmiany miejsca i nic więcej.

Zobacz: NVIDIA zaprezentowała monitor z odświeżaniem 360 Hz. To najszybszy monitor na świecie

Panasonic VR HDR

Kolejnym minusem jest brak opaski przez co przy gwałtownych ruchach okulary zsuwają się z głowy. Należy jednak pamiętać, że jest to dopiero prototyp. Obecnie wykorzystano dwa 1,3-calowe panele OLED o rozdzielczości 2560×2560 i częstotliwości odświeżania 120 Hz. To daje nadzieję na przyszłość.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcepcgamesn
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię