Strona głównaWiadomościHardwarePierwsze zdjęcia prototypu Sony PlayStation 5

Pierwsze zdjęcia prototypu Sony PlayStation 5

W 2020 roku mają zadebiutować konsole nowej generacji. Tymczasem już dzisiaj w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia prototypu Sony PlayStation 5. Czy właśnie tak będzie wyglądać kolejna konsola Japończyków?

Zdjęcie zostało opublikowane na rosyjskim serwisie Rozetked. Autorzy utrzymują, że fotografie otrzymali od anonimowego źródła. Na zdjęciach widzimy prototypową wersję PlayStation 5, ale z założeniem, że wygląd może jeszcze ulec zmianie.

Według plotek Sony PlayStation 5 ma być wyposażone w procesor AMD z architekturą Zen+ oraz układ graficzny AMD Vega z pamięciami GDDR6. Docelowo konsola ma sobie radzić z grami w rozdzielczości 4K 3840 x 2160 pikseli z prędkością 60 klatek na sekundę. Póki co prototyp działa z kontrolerem DualShock 4. Co ciekawe, konsola nie ma się nazywać PlayStation 5, a PlayStation V.

Już wcześniej wspominaliśmy, że na PlayStation 5 mają trafić między innymi Death Stranding, The Last of Us II, Ghost of Tsushima, a także Red Dead Redemption 2. Plotki mówią o tym, że PlayStation V będzie kosztować około 500 dolarów. Konsola na pewno nie zostanie pokazana na E3 2019, bo Sony zrezygnowało z tej imprezy.

Pamiętajcie, że powyższe zdjęcia to może być zwykły fake.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię