Strona głównaWiadomościRozrywkaPierwszy komiks Batman sprzedany za ponad 2 miliony dolarów

Pierwszy komiks Batman sprzedany za ponad 2 miliony dolarów

Jeżeli ktoś chce wyrzucić waszą kolekcję starych komiksów to lepiej pokażcie mu ten artykuł. Pierwszy numer komiksu Batman został sprzedany na aukcji za ponad 2 miliony dolarów.

Pierwszy komiks Batman w niemal idealnym stanie został sprzedany za ponad 2,2 miliona dolarów, ustanawiając tym samym rekord najdrożej sprzedanego komiksu o Batmanie. Zeszyt został opublikowany w 1940 roku. Zeszyt został sprzedany podczas Heritage Auction za kwotę 2 220 000 dolarów plus dodatkowa opłata manipulacyjna.

Zobacz: Ikea wprowadza atrapy next-genowych konsol

Chociaż nie był to pierwszy występ Mrocznego Rycerza, bo ten pojawił się w Detective Comics #27 rok wcześniej. To jest to pierwszy występ Jokera i Catwoman. Co więcej, zaskakuje fakt, że komiks zachował się w stanie niemal idealnym. Komiksy w tamtych czasach były drukowane na tanim papierze i były „jednorazówkami”. Ten egzemplarz nadal miał białe, niepożółkłe strony. Wymieniony wcześniej Detective Comics #27 został sprzedany w listopadzie zeszłego roku za 1,5 miliona dolarów.

Batman

Komiks przez ponad 40 lat był w rękach Billy’ego T. Gatesa. Gates kupił komiks w 1979 roku w sklepie z komiksami w Houston w Teksasie za 3000 dolarów, co jest dość dużą sumą jak na komiks zwłaszcza, że kolekcjonowanie było wtedy jeszcze w początkowej fazie. Biorąc pod uwagę inflacje, to 3000 dolarów odpowiada obecnie około 11000 dolarom. Gates zmarł w 2019 roku, przekazując swoją kolekcję synowi.

Tym samym Batman dołączył do klubu komiksów, których wartość przekroczyła 2 miliony dolarów. Jednym z nich jest #1 Superman należący do Nicolasa Cage’a. Został on sprzedany w 2014 za 3,2 miliona dolarów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię