Strona głównaWiadomościHardwarePierwszy niereferencyjny Nvidia GeForce RTX 3090 ?

Pierwszy niereferencyjny Nvidia GeForce RTX 3090 ?

Na Reddicie pojawiło się zdjęcie podobno przedstawiające PCB GeForce RTX 3090 w wersji niereferencyjnej.

Na laminacie płyty głównej możemy wyróżnić kilka komponentów, niestety większość została zakryta przez rozpikselowanie. Pierwsze co zauważamy to 11 modułów pamięci (prawdopodobnie GDDR6X) ciasno ułożonych dookoła zakrytego rdzenia, Osoba wrzucające to zdjęcie specjalnie zasłoniła tę część PCB. Ponieważ ma znajdować się tutaj nowy układ scalony, ale Nvidia nie ujawniła jeszcze, co ten chip ma robić.

W prawym górnym rogu znajduje się złącze NVLink, które okazuje się mieć inne ułożenie pinów niż w kartach graficznych Turing.

PCB prezentowanej karty graficznej, jest bardzo duże, a układ chłodzenia nadal wystaje ponad jej długość, pozwala nam to podejrzewać, że jest to konstrukcja flagowa jednego z producentów AIB. Na laminacie możemy też dostrzec trzy punkty montażowe dla wtyczek zasilania 8=pin.

Nazwa GeForce RTX 3090, też nie została jeszcze potwierdzona przez producenta, ale plotki o tej nazwie są bardzo prawdopodobne. Spodziewamy się, że model ten będzie wyposażony w rdzeń GA102-300, który składa się 5248 rdzeni CUDA, interfejsu PCI-Express 4.0, a pamięci to najnowsze moduły GDDR6X.

Czy plotki te się potwierdzą dowiemy się 1 września od samego Jensena Huanga na imprezie prawdopodobnie ogłaszającej premierę nowych kart graficznych.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię