Strona głównaKonsolePlaydate – nowy handheld z korbą jako kontrolerem

Playdate – nowy handheld z korbą jako kontrolerem

Panic Inc., wydawca Firewach oraz Untitled Goose Game we współpracy z Teenage Engineering zaprocentowało nową konsolę Playdate, która ma być konkurencją dla starszych handheldów Nintendo. Czy aby na pewno?

Nowa żółta niczym Pikachu konsola przypomina nieco Nintendo Gameboy Color. Podobnie jak u konkurencji Playdate została wyposażona w d-pad oraz przyciski A i B. Obraz będzie wyświetlany na czarno-białym ekranie 400×240  pikseli. Najbardziej niecodzienną częścią urządzenia jest korba umieszczona na jednym z boków, wykorzystywana podczas rozgrywki w grach jako kontroler.

Zobacz: Aktualizacja Final Fantasy 7 na Switcha usuwa błąd sprzed 7 lat

Nowe urządzenie ma trafić na rynek na początku przyszłego roku w cenie 149,99 dolarów. Wraz z konsolą otrzymamy dostęp do 12 gier, co Panic Inc. Nazywa pierwszym sezonem gier. Pojawienie się nowej konsoli jest troszeczkę zaskakujące. Pomimo tego, że Panic Inc. Robi ciekawe gry to jednak daleko im do tytułów wydawanych na konsole Nintendo czy Sony. Raczej nie ciężko powiedzieć jakie szanse ma czarno-biała konsola w starciu ze Switch. Nawet przy zestawieniu ze starszymi konsolami wygląda dość słabo. Jedyna co może przyciągnąć graczy to korbka, jednak czy to wystarczy?

Zobacz: Discord potrzebuje Waszej pomocy by pojawić się na Nintendo Switch

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourceplay.date
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię