Strona głównaKonsoleDiscord potrzebuje Waszej pomocy by pojawić się na Nintendo Switch

Discord potrzebuje Waszej pomocy by pojawić się na Nintendo Switch

NIntendo Switch to z pewnością urządzenie, które swoim posiadaczom sprawia sporo frajdy, ale technicznie jednak odstające od swoich konkurentów. Brak w nim choćby tak podstawowej funkcji jak możliwość komunikacji głosowej z innymi graczami. To jednak może się już niedługo zmienić.

Do tej pory aby w jakikolwiek sposób porozmawiać głosowo z innymi użytkownikami Switcha, musieliśmy pobrać specjalną aplikację na swój telefon. Jednak równie dobrze użytkownicy Switcha mogliby do siebie po prostu dzwonić, na przykład z pomocą trybu głośnomówiącego. Tym bardziej, że aplikacja od Nintendo nie należy do najsprawniej działających.

Zobacz: Antypiracki serwis Nintendo zniknął z sieci, nikt nie zauważył

Są jednak firmy, które bardzo chętnie pomogłoby Nintendo w rozwiązaniu tego problemu – jedną z nich jest Discord, który oficjalnie poinformował, że z przyjemnością wprowadzi swoją aplikację na konsolę Nintendo. Nie może jednak zrobić tego ot, tak sobie – potrzebna jest zgoda Nintendo.

Aktualnie wszystkie inne rozwiązania, niż to dedykowane, są blokowane przez japoński koncern. Podobne problemy ma Discord na Nintendo Switch. Nie wiadomo dokładnie czy chodzi o wymuszenie na graczach instalowania dedykowanej aplikacji, czy o coś innego.

Zobacz: Devil May Cry już wkrótce na Nintendo Switch

Aby przekonać Japończyków do Discorda, możecie zgłosić takie “zapotrzebowanie” przez stronę supportu komunikatora. Im więcej zgłoszeń przekazanych zostanie Nintendo, tym większa szansa, że w końcu twórcy Switcha się ugną. Swój głos w tej sprawie możecie zostawić tutaj.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię