Advertisement
Strona głównaKonsoleSony pokazało mnóstwo akcesoriów do PlayStation 5

Sony pokazało mnóstwo akcesoriów do PlayStation 5

Na wczorajszej konferencji Sony zobaczyliśmy nie tylko pierwszy gry na PlayStation 5, ale również samą konsolę. Razem z nią japońska firma zaprezentowała sporą gamę akcesoriów. Co o nich wiemy?

Sony w końcu pokazało konsolę PlayStation 5. Powtarzam to niczym mantrę w każdym newsie na temat PS5, ale było to długo wyczekiwane przez fanów i w końcu nastąpiło. Nie można się dziwić, że wywołuje spore emocje. Te są też skrajne, bo jedni porównują konsolę do routerów i odświeżaczy powietrza, a inni zachwycają się odważnym designem, który zrywa ze standardową i do bólu nudną bryłą. Kwestia gustu i raczej nie ma co na ten temat dyskutować. Jednym się podoba, a innym nie. Trzeba się z tym pogodzić.

Jednak w całej tej dyskusji na temat wyglądu PlayStation 5 i zaprezentowanych gier gdzieś przepadł temat akcesoriów. A te przecież też zostały wczoraj przez Sony pokazane. Może i każdy gadżet nie został szczegółowo omówiony, ale przez moment pojawiły się na ekranie. Na tej podstawie możemy wyciągnąć pierwsze wnioski.

PlayStation 5 – jakie akcesoria pokazano?

PlayStation 5 - kamera HD

Przede wszystkim warto w ogóle zauważyć, jakiego rodzaju akcesoria pokazało Sony. Po pierwsze do PlayStation 5 będziemy mogli kupić kamerę HD. Na jej temat nie wiemy absolutnie nic. Możemy jedynie domniemywać, że jest to element wymagany do PlayStation VR. Z drugiej strony pojawiały się też plotki, według których konsole nowej generacji mają bardziej skupiać się na streamingu. Być może kamera pozwoli na łatwe dodanie obrazu z kamery do transmisji. Czas pokaże.

PlayStation 5 - stacja ładująca DualSense

Kolejnym akcesorium jest stacja ładująca do kontrolerów Sony DualSense. Nie ma tutaj żadnego zaskoczenia. Japończycy już wcześniej zapowiedzieli, że pady będą miały wbudowany akumulator. Ten ma być wydajniejszy niż w DualShock 4, ale nadal będzie wymagał ładowania. Odłożenie kontrolerów na stację uchroni przed nagłym rozładowaniem.

PlayStation 5 - słuchawki bezprzewodowe Pulse 3D

Oprócz tego Sony zaprezentowało jeszcze słuchawki bezprzewodowe Pulse 3D oraz niewielki pilot bezprzewodowy. Pierwszych chyba nie trzeba w żaden sposób omawiać. Z kolei pilot ma służyć do obsługi funkcji multimedialnych PS5. W końcu konsola to nie tylko gry, ale również filmy, seriale, a nawet aplikacje, które można pobrać z PS Store.

PlayStation 5 - pilot

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceShackNews
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię