Advertisement
Strona głównaKonsoleJak duże jest PlayStation 5? Bardzo duże!

Jak duże jest PlayStation 5? Bardzo duże!

Zastanawiacie się jak duże jest PlayStation 5? Jak wypada w porównaniu do Xbox Series X, PlayStation 4 albo Xbox One? Pewien użytkownik Reddita postanowił porównać wszystkie urządzenia.

Wczorajsza prezentacja PS5 wywołała spore poruszenie. Po pierwsze, w końcu zobaczyliśmy jak prezentuje się konsola w pełnej okazałości. Zdania co do projektu są podzielone. Jednym podoba się futurystyczna wizja projektantów, a inni woleliby bardziej minimalistyczny design. Ot kwestia gustu i nic z tym nie z robimy. Faktem jest, że Sony postawiło na odważny i nowoczesny projekt i czy on się komuś podoba, czy nie, nic z tym już nie jest w stanie zrobić.

Chociaż w trakcie prezentacji PS5 było pokazywane głównie w pionie, to wiemy, że konsolę da się też położyć w poziomie. Ale czy pomimo tego zmieści się na stoliku RTV? Jak duże będzie PlayStation 5 w porównaniu z PlayStation 4? Czy będzie większe niż Xbox Series X? Niestety, nie mamy na to oficjalnych odpowiedzi. Możemy jedynie posługiwać się informacjami nieoficjalnymi. Na szczęście o rzetelne porównanie pokusił się jeden z użytkowników Reddita o pseudonimie GREBO7.

Jak duże jest PlayStation 5?

Porównanie rozmiarów konsol nie jest łatwe. W przypadku modeli obecnej i poprzedniej generacji znamy dokładne wymiary. Co innego z dopiero zapowiedzianymi urządzeniami – PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Na szczęście wszystkie one mają elementy wspólne, na podstawie których można się pokusić o porównanie. Jakie? Oczywiście – napędy optyczny oraz port USB! Rozmiar kieszonki na włożenie płyty DVD czy Blu-ray oraz złącza USB jest zawsze taki sam. Na tej podstawie możemy stwierdzić, jak duże będą nowe konsole.

A będą duże! PlayStation 5 jest sporo większe od Xbox Series X, które też małe przecież też nie jest. Konsola Microsoftu powiększyła się przede wszystkim wszerz, a urządzenie Sony wzdłuż. Efekty możecie zobaczyć na poniższej grafice. Wygląda na to, że na PlayStation 5 trzeba będzie przygotować sporo miejsca pod lub obok telewizora.

PlayStation 5 - porównanie rozmiarów

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię