Strona głównaKonsolePlayStation 5 może trafić do Ameryki wcześniej niż w inne regiony

PlayStation 5 może trafić do Ameryki wcześniej niż w inne regiony

Angielskie strony poświęcone PlayStation 5 i Call of Duty: Black Ops Cold War ujawniają niepokojące informacje na temat premiery next-gena Sony.

Wygląda na to, że PlayStation 5 może się pojawić w Ameryce Północnej wcześniej niż w innych regionach świata. Wskazują na to zaktualizowane dwie strony związane z nową konsolą Sony.

PlayStation 5

Na temat różnic między datami premier konsoli w różnych częściach świata spekuluje się od premiery trailera Call of Duty: Black Ops Cold War, który pojawił się na kanale PlayStation w tym tygodniu. Trailer zdradzał między innymi jakie wersje gry zobaczymy w sklepach, zawierał też informację, że wersja na PlayStation 5 trafi do USA i Kanady na Gwiazdkę 2020, a do innych regionów świata “pod koniec 2020”. Oryginalna wersja trailera została jednak szybko ustawiona jako film prywatny i zuploadowana ponownie, już bez tej informacji. Jednak strona gry nadal informuje o tym samym, co trailer.

Zobacz: PlayStation 5 nie będzie uruchamiać gier z PlayStation 1, 2 i 3

Również całkiem niedawno okienko wydawnicze na brytyjskiej stronie PS5 zostało zmienione z “Gwiazdki 2020” na “końcówkę 2020”. Zmianę tę potwierdza kilka innych stron internetowych. Natomiast amerykańska nadal mówi o świętach. Niepewna data premiery z cyklu Call of Duty może wynikać z zamieszania wokół samej gry, ale teraz w chaos informacyjny wpasowują się też strony poświęcone PS5. Coraz więcej poszlak wskazuje więc na różne daty premier konsoli w Ameryce i na świecie. Nie możemy być pewni dokładnej różnicy czasowej, ale nie będzie ona większa niż kilka tygodni. Jeśli pamiętacie jak wyglądała premiera PS4, to tam również były drobne różnice pomiędzy wydaniem konsoli w Ameryce i innych krajach – były to, jeśli mnie pamięć nie myli, dwa tygodnie. Natomiast z wywiadów i wypowiedzi udzielanych przez przedstawicieli Sony płynie tylko jeden pewny przekaz – konsola pojawi się jeszcze przed końcem roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię