Strona głównaKonsoleXbox Series X - promocja ujawnia cenę konsoli? Złe wiadomości dla fanów

Xbox Series X – promocja ujawnia cenę konsoli? Złe wiadomości dla fanów

Czasem przypadek decyduje o tym, że długo skrywana, branżowa tajemnica wychodzi na światło dzienne. Tak może być z ceną konsol Xbox Series X.

Choć o konsoli Microsoftu wiemy więcej niż o PlayStation 5, to nadal nie znamy jednej z najważniejszych informacji – ceny. Jest duże prawdopodobieństwo, że zostanie ona ujawniona na nadchodzącej konferencji, która ma odbyć się jeszcze we wrześniu. Ale być może ktoś już wyprzedził Microsoft. Ale jeśli przeciek się potwierdzi, to nie będzie dobra wiadomość dla graczy zainteresowanych zakupem.

Zobacz: Wiedźmin 3 trafi na PS5 i Xbox Series X

Pringles, znana na całym świecie marka chipsów, już promuje Xboxa Series X w niektórych krajach, w tym w Republice Południowej Afryki. Tamtejsi gracze mogą wygrywać konsole nowej generacji oraz kody do usługi Xbox Game Pass. Jeśli wczytamy się w regulamin promocji, możemy znaleźć tam interesującą informację. Według niej, na potrzeby promocji przygotowano 46 Xboxów Series X, o łącznej wartości wyrażonej w tamtejszej walucie – 621 000 randów. To daje 13 500 randów za jedną konsolę.

Xbox Series X

Jeden rand to 23 grosze, a więc konsola, przy prostym, bezpośrednim przeliczniku, może kosztować ok. 3100 złotych. To dość drogo – większość graczy spodziewa się raczej cen na poziomie 2500 PLN. Może nie będzie tak źle, jak wynika z podanej oferty i na polskim rynku konsola będzie tańsza, ale z drugiej strony – cena niższa niż w RPA? To wydaje się być mało prawdopodobne.

Jak sądzicie?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię