Advertisement
Strona głównaKonsolePlayStation 5 popularniejsze wśród deweloperów niż Xbox Series X. Stawce przewodzą PeCety

PlayStation 5 popularniejsze wśród deweloperów niż Xbox Series X. Stawce przewodzą PeCety

Organizatorzy dorocznej konferencji Game Developers Conference zorganizowali ankietę wśród uczestników swojego spotkania, by sprawdzić jakie są ich nastroje przed zapowiadanymi na ten rok premierami konsol nowej generacji. Zobaczmy co ciekawego można wyczytać z jej wyników.

Jeśli chodzi o to, która platforma interesuje deweloperów gier najbardziej, to wśród konsol na pierwszym miejscu znalazło się PlayStation 5, którym zainteresowanych jest 38% ankietowanych. Na drugim miejscu znalazł się Switch z 37%, a na trzecim platformy mobilne – 34%. Nowy Xbox interesuje zaledwie 25% badanych, czyli mniej nawet od zestawów VR. Całej stawce przewodzą pecety z 50% wskaźnikiem zainteresowania.

Zobacz: Według deweloperów tworzenie gier na PS5 jest bajecznie proste

W pytaniu o to na jaką platformę obecnie tworzone są gry ankietowanych, 56% wskazało na PC, 39% na mobile, 25% na PS4, a 23% na Xboxa One. PlayStation 5 i Xboxa Series X wskazało odpowiednio 11 i 9% spośród zapytanych.

Zobacz: PS5 zostanie pokazane na początku lutego?

Natomiast następna, czekająca w kolejce gra tworzona będzie na PC w przypadku 52%, mobile w przypadku 39% i PlayStation 5 dla 23% ankietowanych. 

Zaprezentowane wyniki są dla Was zaskoczeniem?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię