Strona głównaKonsoleWedług deweloperów tworzenie gier na PS5 jest bajecznie proste

Według deweloperów tworzenie gier na PS5 jest bajecznie proste

Według opinii deweloperów tworzenie gier na PlayStation 5 to czysta przyjemność. Takie informacje przekazał prezes Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios podczas jednego w wywiadów.

Tworzenie gier stawia przed deweloperami szereg wyzwań. Jeżeli do tego system na który pisana jest gra nie jest skory do współpracy, przemienia się to w istną katorgę i masę wyrzeczeń. Zgoła inaczej jest w przypadku PlayStation 5, które deweloperzy chwalą sobie jak mało którą platformę.

Zobacz: Nowy Xbox w poziomie jest dwukrotnie bardziej gruby niż konsola obecnej generacji

Takimi informacjami pochwalił się Shuhei Yoshida, prezes Worldwide Studios podczas wywiadu dla magazynu Dengeki PlayStation. PS5 zostało tak zaprojektowane żeby jak najmocniej ułatwić późniejszą pracę programistów nad kolejnymi grami. Tym samym Sony przeszło kolejny etap ewolucji swoich systemów. PlayStation 3 było pod tym względem koszmarem i sprawiało wiele problemów tworzeniem gier. Programiści byli zmuszeni pokonywać wiele trudności związanych ze sprzętem. Sytuacja uległa diametralnej zmianie już na PS4, PS5 poszedł jeszcze dalej.

Pierwszą grą jaka została zapowiedziana na PS5 jest Godfall. Nadal jednak Sony oficjalnie nie zaprezentowało swojej nowej konsoli. Liczymy na to, że stanie się to już podczas CES 2020 w Las Vegas.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię