Strona głównaKonsolePlayStation 5 z dwoma trybami kompatybilności wstecznej

PlayStation 5 z dwoma trybami kompatybilności wstecznej

Koniec tego roku będzie albo wielką niespodzianką, albo wielką porażką. Przynajmniej dla producentów konsol. Walka pomiędzy Sony i Microsoftem nadal trwa. Teraz rozstrzyga się wojna o wsteczną kompatybilność, według ostatnich doniesień PS5 ma działać w dwóch trybach.

O kompatybilności wstecznej konsol nowych generacji krąży dużo plotek. Obecnie wiadomo, że Xbox Series X będzie kompatybilny w sposób praktycznie kompleksowy. Nowa konsola ma uruchamiać nie tylko tytuły z Xbox One, ale także z Xbox 360 i oryginalnego Xboxa z 2001 roku. Jedna konsola żeby grać we „wszystko”.

Zobacz: PlayStation 5 – wkrótce ma ruszyć przedsprzedaż na konsolę

Według plotek PlayStation 5 będzie wypadał w tym starciu trochę gorzej. Digital Foundry potwierdziło, że konsola będzie wspierała gry z PS4. Redakcja twierdzi również, że konsola będzie mieć nawet dwa tryby kompatybilności ze starszymi tytułami.

Mają się one nazywać Gen 1 oraz Gen 0 i mają służyć do odpalania gier z PS4 oraz PS4 Pro. Pierwszy układ Navi będzie miał 911 MHz i 218 GB/s oraz 64 jednostki renderujące. Gen 0 z kolei będzie działał z taktowaniem 800 MHz, 176 GB/s oraz 32 ROP. Jak to będzie wyglądało w praktyce, przekonamy się po premierze planowanej na koniec tego roku.

Zobacz: DualShock dla PlayStation 5 będzie miał dodatkowe przyciski?

Bardzo liczymy na to, że oficjalnie konsola zostanie zaprezentowana podczas targów CES 2020, która rozpocznie się 7 stycznia w Las Vegas.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię