Advertisement
Strona głównaKonsolePlayStation 5 – wkrótce ma ruszyć przedsprzedaż na konsolę

PlayStation 5 – wkrótce ma ruszyć przedsprzedaż na konsolę

Jeśli plotki się potwierdzą, to zamówienia na PlayStation 5 będziemy mogli składać dużo wcześniej niż można było się spodziewać. Uruchomienie przedsprzedaży miałoby nastąpić jeszcze w pierwszym kwartale tego roku!

Takie informacje podał użytkownik Twittera o pseudonimie PSErebus. Są to oczywiście plotki, ale podobno jest to bardzo wiarygodne źródło przecieków. On też informował wcześniej o planowanej dacie premiery i cenie PlayStation 5. Póki co nic z tego się nie potwierdziło. Być może więcej szczegółów poznamy już za kilka dni. Jest spora szansa, że Sony pokaże PlayStation 5 w trakcie targów CES 2020 w Las Vegas.

Zobacz: Według deweloperów tworzenie gier na PS5 jest bajecznie proste

Według PSErebus jeszcze w pierwszym kwartale 2020 roku zostanie zaprezentowany kontroler DualShock 5. Krótko po tym ma ruszyć przedsprzedaż na nową konsolę. W kolejny tweecie tajemniczy użytkownik sprecyzował, że chodzi dokładnie o marzec 2020 roku. Tak, już za nieco ponad 2 miesiące miałaby się rozpocząć przedsprzedaż konsoli PlayStation 5. Wydaje się to trochę mało prawdopodobne, ale zainteresowanie jest tak duże, że to mogłoby się udać. Taka taktyka już na starcie prawdopodobnie dałaby Sony sporą przewagę nad Microsoftem.

Na razie nie wiemy, kiedy konsola dokładnie zadebiutuje. Według PSErebus nastąpi to dokładnie 20 listopada 2020 roku, ale w każdym tweecie podkreśla, że chodzi o Stany Zjednoczone. Według niego PlayStation 5 w okresie przedświątecznym trafi do kilku krajów. Czy na liście będzie Polska? Tego nie wiemy. Warto przypomnieć, że na PlayStation 4 musieliśmy czekać tylko 2 tygodnie dłużej niż Amerykanie. Z kolei Xbox One pojawi się u nas prawie rok później.

PlayStation 5 ma kosztować 499 dolarów/499 euro. Według aktualnego kursu daje to kwotę ponad 2100 zł, więc pewnie możemy liczyć na cenę w okolicach 2499 zł. Jedną z pierwszych gier może być kontynuacja God of War, a także kolejna część Gran Turismo.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcebgr
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię