Strona głównaKonsolePlayStation 5 - Sony zmienia działanie pada. Japończycy są oburzeni

PlayStation 5 – Sony zmienia działanie pada. Japończycy są oburzeni

Odkąd pojawiło się PS, w Japonii przyciski na padzie działały tak samo. Wraz z PlayStation 5 to się zmieni, a japońscy klienci są oburzeni.

Od kilku dni japońscy influencerzy, gracze i twórcy internetowi mogą testować PlayStation 5. Dzięki temu w sieci pojawiło się kilka nowych informacji na temat nowej konsoli Sony. Nie wszystkie spodobały się japońskim klientom. Japonia od zawsze rządzi się bowiem swoimi prawami, a przyciski pada działały odwrotnie niż w pozostałych regionach świata. Kółko służy im do potwierdzania wyborów, a krzyżyk – do anulowania. Było to związane między innymi z japońskimi piktogramami, które pełniły podobną funkcję – kółko oznacza “dobrze”, krzyżyk – “źle”.

PlayStation 5 - zapowiedziane gry

Jak doskonale wie każdy posiadacz PlayStation na świecie, między innymi u nas funkcje przycisków są zmapowane odwrotnie – krzyżykiem potwierdza się wybory, kółkiem anuluje bądź cofa w menu. Od teraz japońscy gracze będą się musieli przyzwyczaić do takiego sposobu korzystania z konsoli.

Zobacz: Sony zmienia system trofeów na PlayStation

Jak twierdzi Kotaku, tamtejsze media społecznościowe wrzą. Pojawiają się oskarżenia o dyskryminację, o celowe dezorientowanie graczy, a nawet groźby bojkotu. Jak myślicie, czy takie protesty są uzasadnione czy jest to robienie burzy w szklance wody? Czy to na pewno odpowiedni moment dla Sony – którego marketing w ostatnim czasie, delikatnie mówiąc, nie powala – by tak bardzo ryzykować reputację nawet wśród najbardziej zatwardziałej, japońskiej klienteli?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię