Strona głównaKonsolePlayStation 5 - Sony wyjaśnia, że Wsteczna Kompatybilność będzie lepsza niż opisują...

PlayStation 5 – Sony wyjaśnia, że Wsteczna Kompatybilność będzie lepsza niż opisują portale branżowe

W sieci pojawiło się wiele komentarzy niezadowolonych graczy, krytykujących Wsteczną Kompatybilność w PS5. Wygląda na to, że pierwotny opis spotkał się z niezrozumieniem branży, dlatego Sony dokładnie wyjaśnia na czym będzie polegała. Według tego opisu będzie znacznie lepiej niż można było przypuszczać.

Podczas prezentacji specyfikacji PlayStation 5, Mark Cerny wspominał również o Wstecznej Kompatybilności. Niestety przekazane przez inżyniera Sony informacje były dość mylące i spotkały się z krytyką ze strony portali branżowych oraz samych graczy. Okazuje się jednak, że możemy liczyć na znacznie więcej gier.

Zobacz: Sony nie tylko wykorzystało układ AMD RDNA 2. Sony pomogło go zaprojektować

PS5 rozbudowana Wsteczna Kompatybilność

Sony w najnowszym wpisie na blogu podkreśliło, że firma zamierza dać graczom dostęp do większości z ponad 4000 tytułów z PS4. Na PS5 mamy mieć dostęp do najważniejszych gier z konsoli obecnej generacji.

Poświęciliśmy wiele wysiłku, by umożliwić naszym fanom granie w swoje ulubione tytuły na PS5. Wierzymy, że w zdecydowaną większość z ponad 4000 gier na PS4 będzie można grać na PS5.

PS5 podobnie jak konsola konkurencji również będzie ulepszał gry z poprzedniej generacji. Możemy liczyć na wyższą i bardziej stabilną liczbę klatek na sekundę oraz potencjalnie wyższą rozdzielczość. Sony nadal testuje gry, by wyeliminować problemy z niektórymi grami oraz wymusić na twórcach konieczne aktualizacje.

Zobacz: Pokaz PlayStation 5 rozczarowujący nawet dla deweloperów. I to mimo potencjału konsoli

Sony dodaje, że podczas prezentacji pobawiła się informacja o 100 najczęściej ogrywanych tytułach z PS4 – miała to być informacja pokazująca jak bardzo stara się ekipa Sony, żeby dostarczyć Wsteczną Kompatybilność.

Zobacz: DirectX 12 Ultimate – wprowadzi konsolowy raytracing i ułatwi przenoszenie gier pomiędzy platformami

Dotychczas przetestowano 100 tytułów, a kolejne czekają w kolejce. Całość ma być gotowa przed premierą konsoli.

W nadchodzących miesiącach przedstawimy wam aktualizacje dotyczące naszej Wstecznej Kompatybilności, a także znacznie więcej informacji na temat PS5.

Pozostaje mieć nadzieję, że na PS5 będziemy mogli grać również z wcześniejszych konsol. Sądzicie, że będzie to możliwe?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcesony
SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię