Strona głównaKonsolePrawdopodobna specyfikacja PlayStation 5. Do tego nowy abonament PS Plus Premium?

Prawdopodobna specyfikacja PlayStation 5. Do tego nowy abonament PS Plus Premium?

Pojawiają się kolejne informacje, według których PlayStation 5 zadebiutuje w 2020 roku. Jednak tym razem jeden z deweloperów, który ma pracować nad grą na nową konsolę Sony, zdradził kilka ciekawostek. Czy razem z PS5 dostaniemy abonament PS Plus Premium?

Według jednego z europejskich deweloperów gier, który wolał pozostać anonimowy, nic nie zmieniło się w kwestii premiery PlayStation 5. Ta planowana jest na marzec lub listopad 2020 roku. Jeszcze w tym roku, w drugim kwartale (więc do końca czerwca), Sony miałoby zapowiedzieć konsolę. Skoro Japończyków nie będzie na E3 2019, to prawdopodobnie wydarzy się to na State of Play lub PlayStation Experience 2019.

Zobacz: PlayStation 5 ze wsteczną kompatybilnością? Na to wskazują dokumenty Sony

Ale nie to jest najciekawsze. Powyższe informacje to potwierdzenie tego, co wiedzieliśmy już wcześniej. Oczywiście to nadal nic pewnego i traktujcie to jako plotki, ale z kilku źródeł usłyszeliśmy niemal to samo, więc coś musi w tym być. Nowością jest informacja o wprowadzeniu przy okazji nowego abonamentu PS Plus Premium. Ma on działać obok zwykłego PS Plus i pozwoli na dostęp do gier w wersji alpha oraz beta, a nawet tworzenie własnych serwerów. To na razie wszystko, co zdradził tajemniczy deweloper.

Zobacz: Konsola PlayStation 5 może dostać obsługę ray tracingu. Ale czy powinna?

Poza tym poznaliśmy prawdopodobną specyfikację PlayStation 5. Ta jest zgodna z wcześniejszymi pogłoskami i ma się prezentować następująco:

  • 8-rdzeniowy procesor AMD Ryzen 7 nm,
  • karta graficzna Navi 7 nm o mocy 14 Teraflops,
  • 24 GB pamięci GDDR6 + 4 GB DDR4,
  • 2 TB miejsca na dysku.

Co ciekawe, konsola ma natywnie wspierać rozdzielczość 4K w większości gier. Do tego ma pozwalać na skalowanie do rozdzielczości 8K. Jeśli chodzi o cenę, to ta miałaby wynieść 499 dolarów. W początkowej fazie Sony ma tracić około 100 dolarów na każdym sprzedanym egzemplarzu PlayStation 5, ale to raczej nic zaskakującego. Tak jest przy premierze każdej kolejnej generacji. No i pamiętajcie – to tylko plotki i tak je traktujcie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię