Strona głównaKonsolePlayStation 5 ma mieć za drogi system chłodzenia

PlayStation 5 ma mieć za drogi system chłodzenia

Od wielu tygodni trwają spekulacje na temat cen konsol nowej generacji. Ostatnie pogłoski nie są najlepsze, bo sugerują, że Sony może mieć spory problem. Teraz dochodzi jeszcze kwestia chłodzenia, które jest podobno droższe niż zakładali Japończycy.

Niedawno informowaliśmy, że Sony ma problem z produkcją PlayStation 5. Przez wybrane podzespoły i ich dostępność cena wytworzenia jednego egzemplarza PS5 może sięgać nawet 470 dolarów. Jednym z problemów mają być układy pamięci, które są słabo dostępne, a przez to niezwykle drogie. Na wysoką cenę ma wpływać również zastosowany system chłodzenia.

Serwis Bloomberg informuje, że PlayStation 5 ma mieć droższy system chłodzenia, niż początkowo planowało Sony. Niestety, w tym momencie nie ma już czasu na zmiany. W ciągu kilku miesięcy powinna ruszyć produkcja konsol, więc jakiekolwiek mieszanie w specyfikacji nie wchodzi już w rachubę. Co prawda nie wiemy, jaki dokładnie system chłodzenia zastosowano, ale najwyraźniej dla Japończyków ważne było odpowiednie ogarnięcie temperatur i kultury pracy.

Z powyższych informacji maluje się obraz, na którym PlayStation 5 będzie kosztować około 500 dolarów i mowa tutaj o samej produkcji. Prawdopodobnie finalna cena urządzenia będzie podobna i Sony początkowo pogodzi się ze stratami na sprzedaży każdego egzemplarza. Zresztą nie pierwszy raz…

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię