Strona głównaKonsolePlayStation 5 i Xbox Series X – dla graczy najważniejsza jest cena

PlayStation 5 i Xbox Series X – dla graczy najważniejsza jest cena

Ed Boon – twórca między innymi serii Mortal Kombat – zapytał graczy na Twitterze, co będzie dla nich najważniejsze w konsolach nowej generacji. Okazuje się, że wcale nie wydajność, grafika czy ekskluzywne gry. Kluczowe będą ceny samych urządzeń.

Ed Boon – dyrektor kreatywny studia NetherRealm i tym samym twórca takich gier jak Mortal Kombat oraz Injustice, zapytał swoich followersów na Twitetrze, co będzie dla nich kluczowe w konsolach nowej generacji. Do wyboru były cztery możliwe odpowiedzi:

  • Przystępna cena
  • Lepsza oprawa graficzna
  • Gry ekskluzywne
  • Wsteczna kompatybilność

W ankiecie wzięło udział ponad 50 tys. osób. Z tego aż 37,5 procent opowiedziało się za przystępną ceną. Na drugim miejscu znalazła się wsteczna kompatybilność z wynikiem na poziomie 30 procent. Trzecie miejsce przypadło lepszej grafice (19,2 proc.), a dopiero czwarte grom ekskluzywnym (13,2 proc.).

To pokazuje, jak ważna dla graczy jest odpowiednia cena konsol nowej generacji. Prawdopodobnie właśnie dlatego Sony tak bardzo ociąga się z oficjalną prezentacją i Japończycy, tak samo jak Microsoft, nie podali jeszcze ceny swojego urządzenia. Wygląda na to, że każda z firm czeka aż to rywal wykona pierwszy ruch.

Według ostatnich plotek obie konsole, w dniu premiery, mają kosztować około 499 dolarów. Dla porównania PlayStation 4 kosztowało na początku 399 dolarów, a Xbox One 499 dolarów. Między innymi ta różnica (i wiele innych czynników) sprawiła, że to właśnie Sony wygrało tę generację.

A co dla Was jest najważniejsze w konsolach nowej generacji?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGameSpot
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię